Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Jubileuszowy Gościniec z Kombii przez dwa „ii”

– Układając program tegorocznego Gościńca sugerowałem się słowami przeboju zespołu Kombi: „Każde pokolenie ma swój czas” - mówi Roman Borawski, dyrektor MDK-DŚT i organizator imprezy. – Dlatego każdy znajdzie coś dla siebie na 10. Gościńcu! Obok gwiazdy wieczoru Kombii, który jak zapowiada project manager zespołu, Małgorzata Nędza - wykona swoje wszystkie przeboje, zarówno te starsze, jak i najnowsze – na scenie zaprezentują się: piewca miejskiego folkloru Stasiek Wielanek ze swoją kapelą oraz artyści łomżyńscy, blues rockowy Holy Water i przygotowująca specjalny show muzyczno-taneczny Jula. Wystąpią również mistrzowie Europy z Crazy Twisting Group.

Gościniec jak co roku został podzielony na dwie części, festynową i koncertową. Od godziny 16.00 w amfiteatrze przy ul. Zjazd będą się prezentować młode talenty z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, odbędą się też liczne konkursy, w tym na najbardziej odlotowy kapelusz i mistrzostwa w jedzeniu fafernuchów. 
Blok koncertowy rozpocznie zespół Holy Water. Po dynamicznej dawce bluesa i rocka nastąpi całkowita zmiana klimatu, gdyż Stasiek Wielanek i Kapela Warszawska grają przebojowy miejski folk, oparty na partiach akordeonu, gitary akustycznej i skrzypiec. 
Na scenie zaprezentują się też tancerze z Crazy Twisting Group oraz BK Step. 
– Chcemy pokazywać na Gościńcu to, co mamy najlepszego – podkreśla dyrektor Borawski. – Tancerze Marka Kisiela nigdy nie schodzą poniżej wysokiego poziomu, więc występ mistrzów Europy będzie jednym z ciekawszych, jak myślę, fragmentów programu!
Podopieczni Marka Kisiela wystąpią dwukrotnie: w czasie „MDK Łomża Show” zaprezentują premierowy show z fragmentami choreografii, dzięki której niedawno zdobyli mistrzostwo Europy; będą też towarzyszyć Juli w specjalnie przygotowanym na Gościniec programie.
Najpopularniejsza łomżyńska piosenkarka również zamierza zaskoczyć. Dlatego, poza nowymi układami choreograficznymi stale z nią współpracujących łomżyńskich tancerzy, usłyszymy największe przeboje Juli – czasem w zaskakujących wersjach. Niewykluczone, że zabrzmią też utwory z przygotowywanej drugiej płyty artystki.
Wieczór zakończy trwający półtorej godziny koncert Kombii, w czasie którego usłyszymy jeśli nie wszystkie, to na pewno większość ponadczasowych przebojów obu wcieleń tego zespołu, ze szczególnym uwzględnieniem hitów z lat 80. 
– Kombii wykona swoje wszystkie przeboje, zarówno te starsze, jak i najnowsze – zapowiada project manager zespołu, Małgorzata Nędza. – Nie będzie tylko setu unplugged, bo na koncertach plenerowych nie gramy akustycznie, ale na pewno wszyscy fani zespołu będą zadowoleni!
– Myślę, że jeśli pogoda dopisze, to ci wszyscy, którzy bywają rokrocznie na Gościńcach będą nie mniej zadowoleni niż w latach ubiegłych – dodaje Roman Borawski. – Tym bardziej, że impreza ma prezentować i promować to, co mamy w Łomży i w regionie najlepszego, w tym lokalne produkty spożywcze. Dlatego też od lat jesteśmy związani z takimi lokalnymi sponsorami jak Browar Łomża i Piątnica, którzy są wyjątkowo hojnymi mecenasami dla Gościńca.

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę