Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża przejdzie na cyfrową telewizję

Główne zdjęcie
Wieża z nadajnikiem, Łomża

W najbliższy wtorek, 23 lipca, zostanie wyłączony - ostatni w województwie i jeden z ostatnich w kraju - nadajnik analogowej telewizji naziemnej w Łomży. W jego miejsce uruchomiony zostanie nadajnik cyfrowy. Jest to ostatni etap cyfryzacji w Polsce. - Analogowy nadajnik zostanie wyłączony o godz. 1 w nocy, a cyfrowy zacznie nadawać od 6 rano - poinformowała PAP Joanna Gaweł, rzeczniczka wojewody podlaskiego. Z nadajnika w Łomży sygnał telewizyjny dociera do blisko 126 tys. mieszkańców powiatów: kolneńskiego, łomżyńskiego i zambrowskiego.

W najbliższą niedzielę 21 lipca, na dwa dni przed wyłączeniem analogowego nadajnika w Łomży, na bulwarach nad Narwią w Łomży zostanie zorganizowane specjalne informacyjne miasteczko cyfrowe mające na celu promocję naziemnej telewizji cyfrowej. Do dyspozycji mieszkańców w godzinach 13:00-17:00 będą specjaliści Urzędu Komunikacji Elektronicznej, TVP Białystok oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, którzy mają wyjaśniać kwestie związane z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej. W ramach cyfrowego miasteczka przeprowadzone zostaną pokazy odbioru cyfrowego, podłączenia i ustawienia anten oraz działać będzie specjalny punkt informacyjny.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę