Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Elektrownia słoneczna w Łomży(?)

Zajmująca powierzchnię około 5 hektarów elektrownia słoneczna miałaby powstać w Łomży. Warszawska firma Bastecor właśnie otrzymała decyzję środowiskową na realizację inwestycji. Elektrownia słoneczna o mocy do 4 MW miałaby powstać przy ul. Grabowej. To mała, piaszczysta uliczka na osiedlu Łomżyca.

Projektowana elektrownia słoneczna składać się będzie z zespołów paneli fotowoltaicznych, rozmieszczonych na powierzchni ok. 5 ha, osadzonych na stelażu aluminiowym i zakotwionych bezpośrednio w gruncie. Zaplanowano instalację paneli fotowoltaicznych typu GEORYT SOLAR GP-250W. Zastosowane panele będą współpracowały z inwerterami (przetwornicami) o mocy 60kW każda. Łączna moc projektowanej elektrowni słonecznej wynosi do 4000 kW. Wykonane zostaną dwie stacje transformatorowe, kontenerowe. 
Energia elektryczna produkowana przez elektrownię będzie dostarczana linią SN, poprzez stację transformatorową nN/SN do GPZ Łomża 2 przy ul. Wojska Polskiego (do sieci energetycznej PGE S.A). Linie kablowe energetyczne (kabel SN) od transformatora do stacji GPZ zostaną poprowadzone pod powierzchnią ziemi. 
Działka na której miałyby zostać rozstawione panele słoneczne obecnie jest użytkowana rolniczo, a na jej części znajduje się gospodarstwo.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę