Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Cztery kilo marihuany czyli 28 tysięcy dealerskich porcji

Policjanci w województwie podlaskim przechwycili blisko 4 kilogramy marihuany. W tej sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 30, 31 i 32-lat, którzy decyzją sądu już trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Okazało się, że mężczyźni narkotyki w hurtowych ilościach kupowali w Holandii i przewozili do Polski. Za obrót znacznymi ilościami środków odurzających grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

narkotykowych dilerów zatrzymano w czwartek, ale dopiero teraz poinformowała o tym policja. Najpierw na drodze Białystok – Mońki zatrzymano do kontroli drogowej hondę, bo z ustaleń mundurowych wynikało, że poruszający się nią 31 i 32-latek mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Podczas dokonanych przeszukania miejsc zamieszkania, budynków gospodarczych jak też pojazdów należących do mężczyzn policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 4 kilogramy marihuany.  
- Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku blisko 28 tysięcy dealerskich porcji zabezpieczonej marihuany nie trafi do miejskich szkół, dyskotek i lokali rozrywkowych – podkreśla policja w komunikacie medialnym.
Dodatkowo jeszcze tego samego dnia zatrzymano 30-latka, który brał udział w obrocie środkami odurzającymi. Jak się okazało mężczyźni ci wielokrotnie nabywali na terenie Holandii znaczne ilości środków odurzających a następnie sprzedawali je na terytorium Polski.  Cała trójka została zatrzymana, usłyszała zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nabywania i wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, oraz po decyzji sądu trafiła do tymczasowego aresztu. 
- Za posiadanie narkotyków, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku obrotu znacznymi ilościami takich środków sprawca może spędzić w więzieniu nawet 12 lat – przypominają i przestrzegają policjanci.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę