Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Niebawem zamkną most na Poznańskiej

Główne zdjęcie
Most, ul. Poznańska

Na początku sierpnia powinien rozpocząć się remont mostu na Łomżyczce w ciągu ulicy Poznańskiej. Najkorzystniejszą ofertę na jego wykonanie złożyła firma z Radomia. Za rozbiórkę istniejącego mostu i kładki oraz budowę nowego szerszego mostu chce nieco ponad 1,45 mln zł. - Jeśli nie będzie odwołań w przyszłym tygodniu planujemy podpisanie umowy, następnie w ciągu 7 dni nastąpi przekazanie placu budowy – mówi Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży.

Most nad Łomżyczką to „wąskie gardło” ulicy Poznańskiej. Ulica, stanowiąca swoista obwodnicę miasta, po remontach w ostatnich kilku latach (2006 – od Wojska Polskiego do mostku na Łomżyczce, 2011 – od mostku do torów wraz z budową skrzyżowania z Akademicką, 2012 – od torów do Alei Legionów) ma jezdnię o co najmniej 10-metrowej szerokości i dziś jedynie na mostku zwęża się ona do 7 metrów. I właśnie w tym roku to wąskie gardło ma być poszerzone. Miasto na ten cel otrzymało blisko 673 tysiące złotych dotacji z rządowej „rezerwy drogowej”. 
O miejskie zlecenie, w drugim przetargu, ubiegały się trzy firmy. Poza tą z Radomia także z Łomży - BIK-PROJEKT i Sopotu – spółka MOST, ale ich oferty były nieco wyższe. 
Zgodnie z planami władz miasta ekipy remontowe na mostku powinny pojawić się na początku sierpnia. Wtedy też – na ponad trzy miesiące - zostanie całkowicie zamknięty przejazd ul. Poznańską. Zakres robót obejmuje bowiem całkowitą rozbiórkę istniejącego mostu i kładki wraz z dojazdami i budowę nowego szerszego mostu na którym będzie można wylać nie tylko jezdnię o szerokości 10 metrów, ale także zbudować chodnik i ścieżkę rowerową. Nowy most ma być gotowy do wpuszczenia na niego ruchu najpóźniej do połowy listopada.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę