Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Rzadziej pożyczają i sumiennie spłacają

Polacy w różnych częściach Polski różnie podchodzą do życia na kredyt. Jak wynika z analiz Biura Informacji Kredytowej, które sprawdziła aktywność kredytową Polaków w latach 2010 i 2011, województwo podlaskie należy do czołówki regionów w których po kredyty sięga się najrzadziej. Powiązane z BIK, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor podaje zaś, że region należy do krajowej czołówki jeśli chodzi o sumienność spłat zobowiązań - nie tylko kredytów, ale również rachunków za media, telefon czy alimentów. Liczba klientów podwyższonego ryzyka wynosi u nas tylko 41 na tysiąc mieszkańców, a w przodującym zachodniopomorskim jest dwa razy wyższa.

W latach 2010 i 2011  banki i SKOK-i udzieliły w Polsce przeciętnie 440 kredytów na 1000 mieszkańców. Kredytowy prym wiodą powiaty śląskie, a rekord należy do powiatu Jaworzno, gdzie na 1000 mieszkańców w analizowanym okresie udzielono aż 793 kredytów. W powiecie łomżyńskim ten wskaźnik wyniósł 246, co dało 377 miejsce na 380 powiatów. W mieście Łomża wskaźnik jest tylko nieco wyższy 256. 
Średnia wartość zaciąganego kredytu w rejonie Łomży wynosiła niemal równe 9 tys zł. i była wyższa niż średnia krajowa - 7778 zł. 
To jak Polacy w różnych częściach Polski radzą sobie ze spłatą zobowiązań, nie tylko kredytów, ale również rachunków za media, telefon czy alimentów, od lat obserwuje, powiązane z BIK, Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Do bazy BIG trafiają osoby, których opóźnienie w spłacie przekracza 60 dni i kwotę 200 zł. Dane BIG InfoMonitor na koniec pierwszego półrocza potwierdziły po raz kolejny, że we wschodniej Polsce odnotowuje się znacząco niższy odsetek osób zalegających z płatnościami. Krajowa średnia liczba klientów podwyższonego ryzyka wynosi 6 proc. W województwie podlaskim to 4,1 proc., co oznacza, że 41 osób na tysiąc nie radziło sobie z terminową spłatą swoich zobowiązań.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę