Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Fisksus sprawdza... i liczy

Blisko 18 tysięcy mieszkańców województwa podlaskiego zostało wezwanych do Urzędów Skarbowych aby tłumaczyć się z zapisów w składanych wiosną PITach. To o ponad tysiąc osób więcej niż było wzywanych przed rokiem. Z analiz Izby Skarbowej w Białymstoku wynika też, że więcej mieszkańców samodzielnie dostrzegło nieścisłości w zeznaniach podatkowych i składa ich korekty. - W tym roku, urzędy skarbowe do końca czerwca przyjęły 17.392 dokumentów korygujących, podczas gdy w ramach rozliczeń za 2011 r. było ich niespełna 12 tys – podaje Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

W urzędach skarbowych województwa podlaskiego za 2012 rok rozliczyło się 740.190 podatników, czyli o 13.809 podatników więcej niż rok wcześniej. Z analiz Izby Skarbowej wynika, że podobnie jak przed rokiem, 99 proc. podatników znalazło się w pierwszym przedziale podatkowym i zapłaciło 18 proc. podatek, a tylko 1 proc.  - niespełna 9 tysięcy osób – wykazało, że ich podstawa obliczenia podatku przekroczyła 85.528 zł, co spowodowało, że od pozostałych zarobków musieli zapłacić podatek w wysokości 32 proc. W tej grupie było 315 osób (43 z Łomży), które wykazały dochód powyżej miliona złotych. Rekordzista wśród nich wykazał w swoim zeznaniu dochód w wysokości ponad 8,2 mln zł.

I choć generalnie podatku dochodowego mieszkańcy województwa zapłacili o około 25 mln zł więcej niż za 2011 rok, to jak się okazuje spadła liczba zeznań z wykazanymi kwotami, które podatnicy muszą dopłacić fiskusowi, z 51.457 w ubiegłym roku do ponad 50.943 w tym roku, oraz ogólna kwota dopłat z 124 mln zł do ponad 92 mln zł. 
Więcej osób, w porównaniu z ubiegłym rokiem, dostało za to zwrot nadpłaconego podatku. Było 311.213 takich podatników, podczas gdy przed rokiem ich liczba wyniosła 302.789. Kwota, która łącznie trafiła do podatników w województwie podlaskim to ponad 289 mln zł. Przed rokiem było to ponad 279 mln zł.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę