Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Płynie do Łomży

W poniedziałek o 12.30 wyruszyli z Jeziora Dąbie w Szczecinie. Pokonali już Odrę, są na Noteci, a w przyszłą sobotę lub niedzielę powinni dotrzeć do domu. Zbigniew Szlichta z Piątnicy, wraz z Bogdanem Choromańskim i Januszem Rękawkiem ze Szczecina płyną kupionym tam jachtem do portu w Łomży. - To podróż życia i fantastyczna przygoda. Cały czas płyniemy pod prąd dlatego podróż jest bardzo długa – mówi Zbigniew Szlichta. To on kupił jacht turystyczny Mak 818, prowadzi go do Łomży i jak zapowiada po przeróbce będzie pływał przede wszystkim po Narwi, a jego portem macierzystym będzie Port Łomża.

Mak 818 ma długość 8 metrów i 60 centymetrów i dwa i pół metra szerokości. Jest na nim wszystko co potrzebne, aby sześć osób, które zabiera na pokład wygonie mogło tu żyć przez kilka dni na rzecze, jeziorze, a nawet na przybrzeżnych wodach morskich. 
- Nowy taki jacht kosztuje pewnie grubo ponad 200 tysięcy złotych, ale ten, który kupiłem były znacznie tańszy, bo ma już kilka ładnych lat – cieszy się z nabytku Zbigniew Szlichta. -Płyniemy już piąty dzień na silniku i choć na Odrze, ze względu na wysoki poziom wody było ciężko, to      silnik i cały jacht spisują się świetnie. 
Żeglarze Odrą początkowo pokonywali jedynie 30-40 km dziennie, później przyspieszyli, ale teraz podróż spowalniają śluzy na Noteci.
- Nim dopłyniemy do Łomży trzeba będzie pokonać 22 śluzy. Przed chwilą pokonaliśmy dopiero trzecią Wieleń – relacjonuje pan Zbigniew. - Sądzę, że do Portu Łomża dotrzemy w przyszłą sobotę lub niedzielę. 
Mak 818 to jacht żaglowy, ale pan Zbigniew chce go zimą nieco przerobić na jacht motorowy i usunąć żagle. To będzie jacht turystyczny na Narew, ale właściciel już planuje wypady nim z Łomży na Mazury, do Krynicy Morskiej i Warszawy.  
- Portem macierzystym jachtu będzie Port Łomża tu zawsze będziemy wracać i stąd wypływać – deklaruje Zbigniew Szlichta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę