Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Działka na Rybakach przeceniona

Do 175 złotych (netto) za metr kwadratowy spadła cena wywoławcza blisko hektarowej miejskiej działki przy ulicy Rybaki. Miasto już od trzech lat usiłuje ją sprzedać, przy czym aż do tego roku upierało się, że na działce znajdującej się bezpośrednio przy nowych bulwarach i porcie rzecznym powinien stanąć hotel. W tym roku z tego wymogu zrezygnowano dopuszczając budowę tu na przykład bloków. Choć w czerwcu zjawił się jeden kupiec – przedsiębiorca z Łomży, który wpłacił nawet wymagane wadium – w licytacji nie podjął licząc na przecenę. I w upublicznionym wczoraj na miejskim BIP ogłoszeniu o sprzedaży działki z 3 lipca (czyli sprzed tygodnia) cena w stosunku do poprzedniego spadła o 175 tysięcy złotych.

Pierwsze przetargi na oddanie działki przy ul. Rybaki 19 w użytkowanie wieczyste pod budowę hotelu ze SPA odbywały się jeszcze w 2010 roku. Choć zmieniły się władze miasta, powierzchnia „oddawanych” działek, obniżano cenę, a prezydent Mieczysław Czerniawski w poszukiwaniu inwestorów udał się nawet do Chin, hotelowych miejskich wizji nikt nie chciał realizować. Na żaden z ogłaszanych przetargów nie wpływała nawet jedna oferta. Zmieniło się to dopiero w tym roku, gdy miasto odpuściło z hotelem. W czerwcowym przetargu – już na zbycie, a nie jak wcześniej było na oddanie w wieczyste użytkowanie - stawił się jeden kupiec. Przedsiębiorca z Łomży wpłacił wadium, przyszedł na przetarg, ale widząc że jest jedynym zainteresowanym, po odczytaniu przez przewodniczącego komisji ceny z ogłoszenia,  nie dokonał jednego minimalnego, a formalnie niezbędnego, jej podbicia. Przetarg zakończył się więc fiaskiem. Jak tłumaczono w ratuszu łomżyński przedsiębiorca najwyraźniej uznał, że skoro jest jedynym chętnym miejską działkę może kupić taniej. I wiele wskazuje, że miał rację. W upublicznionym wczoraj ogłoszeniu o przetargu z 3 lipca 2013 roku cena jest o 10% niższa. Za dwie działki o łącznej powierzchni niemal równych 9 tys. m.kw. miasto chce jedynie  1 mln 573 tys. 450 zł netto. W poprzednim przetargu cena wywoławcza wynosiła 1 748 286 zł netto.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę