Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Psy, które uczą i bawią w Galerii Veneda

Galeria Veneda przygotowała na sobotę niepowtarzalną atrakcję dla wszystkich lubiących psy oraz chcących dowiedzieć się o nich czegoś ciekawego, w atmosferze dobrej zabawy. Już o godzinie 9.00 zacznie się pełen atrakcji program zajęć edukacyjnych „Psy które bawią, uczą i wychowują” z udziałem wyjątkowych gości. Będą to trenerzy i dogoterapeuci z Polskiego Centrum Dogoterapii w Czechowicach - Dziedzicach oraz ich niesamowici podopieczni: golden retrievery Gama i Largo, yorkshire terrier Gina oraz cocker spaniel Bruno. Takiego, łączącego edukację z zabawą, programu Łomża jeszcze nie widziała!

– Na taką skalę nikt tego w Polsce nie robi – podkreśla Tomasz Wójcik z Polskiego Centrum Dogoterapii. – Są akcje organizowane przez szkoły czy schroniska, ale takiej ogólnopolskiej jeszcze nie było! Od ponad dwóch lat prowadzimy program „Bezpieczny pies – bezpieczne dziecko”, którego głównym celem jest zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem, jak należy do nich podchodzić, do których nie należy się zbliżać. 
Poprowadzone przez ekspertów zabawy edukacyjne z udziałem psów sprawiają, że dzieci w radosnej atmosferze dowiadują się wielu bardzo pożytecznych rzeczy. Począwszy od czytania mowy ciała psa, co często pozwala uniknąć niebezpieczeństwa, aż do niezwykle ważnego dla zdrowia i życia zachowania, gdy pies już zaatakuje. 
Efektem zajęć jest też wiedza przydatna na co dzień, związana z pielęgnacją i systematyczną opieką nad psem: od zabawy, odpowiedniej diety, a nawet właściwego wyprowadzania na spacer.
– Mówimy też o tym, jakie pies ma potrzeby, jak należy się z nim bawić i postępować na co dzień oraz jak zachowywać się w jego obecności – mówi Tomasz Wójcik. – Głównym naszym celem jest nauka poprzez zabawę – cała dogoterapia opiera się na motywowaniu dzieci do wykonywania pewnych czynności. Mogą one na pierwszy rzut oka wydawać się zabawą, ale każde z tych ćwiczeń ma jakiś aspekt edukacyjny.
Nawet najbardziej oporni na wiedzę na pewno nie będą mieli problemów z jej przyswojeniem dzięki obecności w Galerii Veneda czworonożnych nauczycieli, jacy rzadko się zdarzają. Bruno, Gama, Gina  i Largo to bowiem psy wyjątkowe. Są niesamowicie inteligentne, wyjątkowo przyjaźnie nastawione do ludzi i uwielbiają pracować z dziećmi. 
– Kładziemy nacisk na edukację wśród dzieci, bo wiemy, że jeśli przekażemy im tę wiedzę obecnie, zaprocentuje to w przyszłości – podkreśla Tomasz Wójcik. – Staramy się też uzmysłowić dorosłym, że psa nie kupuje się tylko do towarzystwa czy do zabawy, że jest to żywa, czująca, mająca potrzeby istota. Dlatego prowadzimy takie szkolenia w całej Polsce!
W czasie gdy dzieci będą brać udział w zabawach z czterema psiakami, rodzice też nie będą tracić czasu, gdyż będzie możliwość uzyskania porad fachowców na każdy temat związany z psami. Dlatego, jeśli ktoś zastanawia się jakiej rasy zwierzaka kupić, ma wątpliwości co do jego żywienia lub tresury, albo jakiekolwiek inne pytania, powinien pojawić się w  sobotę w Galerii Veneda. 
I na pewno nie uzna tego czasu za stracony!

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę