Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Exodus powstrzymany?

Łomża znowu szybciej zyskuje mieszkańców niż ich traci – wynika z przekazanych przez ratusz danych meldunkowych. W połowie 2013 roku w mieście zameldowanych było 61774 osób. To znacznie więcej niż miała na koniec ubiegłego roku, gdy łomżan szybko ubywało. W Łomży znów więcej dzieci się rodzi niż dorosłych umiera i więcej nowych mieszkańców się wprowadza niż stąd wyjeżdża.

W pierwszym półroczu 2013 roku liczba zameldowań na pobyt stały na terenie gminy (miasta Łomża – dop.red.) wyniosła 1076, w tym z nowo urodzonych 349 – podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. - Liczba wymeldowań w tym okresie wyniosła 487, w tym z powodu zgonu 248. 
Dane te wskazują, że od stycznia do końca czerwca liczba mieszkańców Łomży powiększyła się o blisko 600 osób. To też oznacza, że odwrócony został niekorzystny trend. W połowie ubiegłego roku – jak podawał ratusz – w mieście miał być zameldowanych zaledwie 61 tysięcy 76 osób, a w listopadzie 2012 roku liczba zameldowanych na stałe mieszkańców Łomży spadła poniżej 61 tysięcy.

Według danych Główny Urząd Statystyczny rekord ludności Łomża osiągnęła w 2001 roku. Wówczas mieszkało tu 65 tysięcy 265 osób. W kolejnych latach mieszkańców ubywało. Już przeprowadzony w 2002 spis powszechny wykazał, że w mieście mieszkają tylko 63 902 osoby. Niewiele mniej wykazał  spis powszechny z marca 2011 roku - 63 203, choć liczba mieszkańców Łomży na koniec roku była już niższa i według danych GUS wynosiła 63 077. W ubiegłym roku tempo spadku liczby mieszkańców Łomży przyspieszyło. W 2013 roku najwyraźniej trend spadkowy został powstrzymany.

Warto przypomnieć, że zgodnie z opracowanym przez GUS raportem dotyczącym  „prognozy ludności faktycznej do 2035 roku” liczba mieszkańców Łomży do 2035 ma się zmniejszyć o około 10 tysięcy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę