Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Bitwa o śmieci Łomży

Główne zdjęcie
Otwarcie kopert z ofertami na śmieci

Trzy firmy – Astwa z Białegostoku, ale ze wskazanym podwykonawcą MPGKiM Łomża, MPK z Ostrołęki i Usługi Komunalne „Błysk” M. Marczyk zarejestrowana w Zambrowie - złożyły oferty w miejskim przetargu na odbiór i wywóz śmieci z Łomży. Dziś otwarto koperty ofertowe. Ceny odbiegają od środków jakie zabezpieczyło miasto. W dwóch przypadkach są znacznie powyżej puli środków jakie na ten cel przygotowało miasto, a w jednym dużo poniżej. Teraz komisja zbada czy wszystkie spełniają wymogi formalne, a później wybierze najlepszą ofertę. Zgodnie z zapisami przetargu prywatna firma miałaby zacząć wywozić śmieci z Łomży już od 1 sierpnia, ale jest to mało prawdopodobne.

Miejski przetarg dotyczy jedynie odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości w Łomży na śmietnisko pod Miastkowem. Miasto zostało podzielone na dwa sektory – pierwszy obejmujący wszystkie domki jednorodzinne, a drugi zabudowę wielorodzinną. I każda z firm, które złożyły oferty chce obsługiwać oba sektory. Miasto na świadczenie usług odbioru i wywozu śmieci – zgodnie z przetargiem do końca 2014 roku -  zabezpieczyło kwotę 2 mln 639 tys z207 zł, przy czym większość środków (ponad 1,7 mln zł) na obsługę budownictwa wielorodzinnego. 
Astwa Białystok, która już ofercie zaznaczyła, że podwykonawcą usług będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, swoją ofertę skalkulowała na  poziomie 3,1 mln zł. Koszt zebrania i wywozu tony śmieci z domków jednorodzinnych oszacowała na 150 zł netto, a z blokowisk na 82 zł netto. 
Ostrołęcka spółka MPK jest znacznie droższa. Łączna jej oferta opiewa na ponad 3,6 mln zł, przy czym cena w pierwszym sektorze jest  niemal równa szacunkom miasta, ale w drugim grubo powyżej. Za wywóz tony śmieci z domków MPO chce 80 zł netto, a z bloków 175 zł netto. 
Najtańszą ofertę przedstawiła firma UK „Błysk”, która swoje usługi wyceniła znacznie poniżej szacunków urzędników z ratusza. Łącznie jej oferta na oba sektory opiewa na 1,85 mln zł, przy czym w przypadku domków jednorodzinnych koszt wywozu tony śmieci oszacowano na 72 zł netto, a z budownictwa wielorodzinnego na 68 zł netto.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę