Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Głodówka zawieszona

Przedstawiciele podlaskiej służby zdrowia, którzy głodowali w Urzędzie Marszałkowskim w Białumstoku, wrócili do swoich domów. Protest zawieszono – bo Sejm odrzucił projekt ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej. To na razie tylko połowa sukcesu – powiedział Andrzej Surawski, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Służba zdrowia czeka na kolejne rozstrzygnięcia – dotyczące przepisów Kodeksu Postępowania Cywilnego.

Przepisy umożliwiają zajmowanie przez komorników pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Sejm ma zając się odpowiednimi zmianami w prawie na posiedzeniu 2-go marca. Jeżeli zapis nie ulegnie zmianie – podlaska służba zdrowia wznowi głodówkę.
Od wczorajszego poranka w gabinecie wicemarszałka województwa głodowało 7 osób – pracowników szpitali w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Grajewie i Choroszczy. Dzisiaj dołączyła do nich kolejna osoba. Jeżeli protest zostanie wznowiony, to niekoniecznie w Urzędzie Marszałkowskim – jak twierdzi Surawski – wszystko zależy od sytuacji i liczby osób chętnych do wzięcia udziału w głodówce proteście. “W końcu rząd będzie musiał się ugiąć i zrobić to co powinien zrobić na dzień dzisiejszy” - podkreślił Andrzej Surawski.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę