Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Od poniedziałku utrudnienia na Sikorskiego

Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego przejęło plac budowy czyli przeznaczony do remontu odcinek ulicy Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. W poniedziałek mają zacząć się już prace remontowe, a w związku z tym zostanie zamknięta dla ruchu prawa jezdnia ul. Sikorskiego – ta, którą jeździ się od ul. Nowogrodzkiej do ul. Wojska Polskiego.

Przebudowa ulicy Sikorskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej obejmuje przebudowę całej dwujezdniowej drogi na długości niespełna kilometra wraz z całą infrastrukturą techniczną i przebudową pięciu skrzyżowań ul. Sikorskiego z ulicami: Nowogrodzką, Leśną, Przyjaźni, Strażacką i Szeroką oraz budowę sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z Państwowej Straży Pożarnej. Prace mają kosztować około 6,6 mln zł i zakończyć się w październiku przyszłego roku.
Nim jednak kierowcy pojadą wyremontowanym odcinkiem drogi czeka ich trochę utrudnień. Te zaczną się już w poniedziałek. Tego dnia ma zostać zamknięta dla ruchu prawa jezdnia ul. Sikorskiego – w kierunku od ul. Nowogrodzkiej do ul. Wojska Polskiego. 
- Ruch dwukierunkowy będzie odbywał się lewą jezdnią – podaje Sobocińska. - Samochody nie będą mogły przejechać przez skrzyżowanie ul. Łukasińskiego z ul. Sikorskiego. Ruch z ul. Łukasińskiego będzie odbywał się ul. Strażacką. 

Niebawem powinien rozpocząć się także remont Sikorskiego na odcinku od Ronda Lutosławskiego do Mostu Hubala. Modernizacja obu odcinków Sikorskiego, jest częścią projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży - II etap” obejmującego również trwającą modernizację Szosy do Mężenina, na który miasto pozyskało unijne wsparcie  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę