Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mieszkaniec Łomży wyleczony z choroby Parkinsona

Pierwszą w województwie podlaskim operację głębokiej stymulacji mózgu pacjenta cierpiącego na chorobę Parkinsona przeprowadzili lekarze z Kliniki Neurochirurgii z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - podało Polskie Radio Białystok. Pacjentem był 51-letni mieszkaniec Łomży, który od 10 lat chorował i nie mógł już chodzić. Lekarze podają, że operacja zakończyła się sukcesem, pacjent czuje się dobrze i jest zdecydowana poprawa stanu jego zdrowia - porusza się już bez niczyjej pomocy.

Głęboka stymulacja mózgu (ang. deep brain stimulation - DBS) to chirurgiczna metoda leczenia, polegająca na implantacji urządzenia zwanego rozrusznikiem mózgu, które wysyła impulsy elektryczne do określonej części mózgu. Amerykańska Food and Drug Administration (FDA) zaakceptowała DBS jako metodę leczenia w chorobie Parkinsona w 2002 roku. W Polsce pierwszy taki zabieg przeprowadzono w 2011 roku. Teraz wykonują go także lekarze z Kliniki Neurochirurgii z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Klinika planuje jeszcze w tym roku wykonanie trzech takich operacji, a w przyszłym 10.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę