Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Burmistrz Stawisk skazany

To burmistrz Stawisk Marek W. prowadził skodę i spowodowała kolizję drogową 31 lipca ubiegłego roku. Taki wyrok zapadł dziś przed sądem w Kolnie. - Burmistrz został skazany na 2 tys zł grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów przez rok i ma pokryć koszty postępowania – przekazuje prokurator Maria Kudyba rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży. Wyrok nie jest prawomocny i burmistrz może się od niego odwołać.

Do zdarzenia doszło 31. lipca ubiegłego roku. Służbowa skoda jechała ulicą Łomżyńską, kierując się do centrum Stawisk, w pewnym momencie zjechała na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym i zjechała do rowu. Po wypadku z samochodu ktoś uciekł, a do policjantów, którzy dojechali na miejsce zdarzenia, zgłosił się trzeźwy „urzędowy” kierowca twierdząc, że to on prowadził. Burmistrz, który po zdarzeniu był poraniony, przyznawał później, że jechał w skodzie i uciekł po zderzeniu, ale utrzymywał, że nie prowadził, a jedynie był pasażerem. 
Tłumaczenia burmistrza nie przekonywały śledczych z łomżyńskiej prokuratury, która skierowała sprawę do sądu, zarzucając mu popełnienie wykroczenia z artykułu 86. Kodeksu wykroczeń: „Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.”
I dziś sąd przyznał rację prokuraturze i uznał burmistrza za winnego spowodowania kolizji drogowej 31 lipca 2012 roku w Stawiskach. Wyrok nie jest prawomocny.  

Niezależnie od tej sprawy prokuratura prowadzi cały czas postępowanie, które ma wyjaśnić czy burmistrz składał fałszywe zeznania i czy oskarżał inną osobę o spowodowanie kolizji. To śledztwo zostało zawieszone do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sądu odnośnie winy burmistrza za wykroczenie drogowe. 
Prowadzone jest także dochodzenie w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez policjantów, którzy zabezpieczali ślady na miejscu kolizji. W maju zarzuty niedopełnienia obowiązków łomżyńscy śledczy postawili trzem policjantom.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę