Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Superczempiony i hity z Szepietowa

Główne zdjęcie
fot. ODR Szepietowo

Należąca do Zbigniewa Skrodzkiego krowa Wiki została uznana superczempionką podczas odbywającej się w weekend w Szepietowie Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Hitem Wystawy – był prezentowany przez firmę AGRO-SERWIS z Zambrowa kombajn zbożowy CLASS LEXION 780 – według wystawcy to najbardziej wydajny kombajn na świecie. W sobotę o niedzielę na powierzchni ponad 10 hektarów zaprezentowało się ponad 300 wystawców. Ring zapełnił się najpiękniejszymi okazami zwierząt hodowlanych, których łącznie było prawie 900. Bogata propozycja wystawców i wspaniała atmosfera panująca w Szepietowie przyciągnęła ok. 100 tysięcy zwiedzających.

fot. ODR Szepietowo
fot. ODR Szepietowo
fot. ODR Szepietowo
fot. ODR Szepietowo

Szepietowo i znajdująca się tu Agroarena Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego jest centrum rolniczym nie tylko województwa. Na zorganizowaną już po raz dwudziesty Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym ściągnęły prawdziwe tłumy rolników i przedsiębiorców z branży. 
O tytuły czempionów walczyło130 krów i jałówek, ale także najdorodniejsze sztuki trzody chlewnej, konie, owce czy kury i gęsi.  Tytuły superczempionów przyznano w 12 kategoriach m.in. wśród krów mlecznych wygrała Wiki Zbigniewa Skrodzkiego, w kategorii jałowic mlecznych - jałówka Klara - Adama Pietruszyńskiego, a w kategorii loszki nagroda przypadła Jadwidze Wysockie z Nowego Zalesia.
Wystawie towarzyszyła I Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, 56 wystawców zaprezentowało ok. 400 królików z ponad 20 ras. 
Tradycyjnie oprócz wyróżnień dla hodowców, wręczono puchary dla wystawców, którzy zachwycili i zaskoczyli nas swoją ofertą. Wręczono wyróżnienia za:
- Hit Wystawy – firmie AGRO-SERWIS Dariusz Sobol z Zambrowa za kombajn zbożowy CLASS LEXION 780 – według wystawcy to najbardziej wydajny kombajn na świecie, to maszyna innowacyjna, najnowszej generacji służąca do zbioru zbóż i rzepaku na gąsienicowym podwoziu, posiada inteligentny system doczyszczania ziarna. Najatrakcyjniejsze stoisko – firmie GAMA T.K. Szepietowscy z Wysokiego Mazowieckiego. Firma proponuje szeroki asortyment maszyn i urządzeń własnej produkcji marki EUROMILK – systemy udojowe, roboty paszowe, wozy paszowe, owijarki samozaładowcze, świetliki dachowe i wyposażenie budynków inwentarskich. Oprócz własnej produkcji firma sprzedaje maszyny rolnicze znanych producentów krajowych i zagranicznych.
- Hit publiczności – Mlekowicie z Wysokiego Mazowieciekiego za Sosy Jogurtowe. Mleczne sosy to hit sezonu wiosenno-letniego, idealne do sałatek i warzyw, doskonale komponują się z potrawami z grilla, mięsami, wędlinami, rybami i owocami morza.

Wszystkie superczempiony z Szepietowa:
- w kategorii krów mlecznych – za krowę Wiki – Zbigniew Skrodzki
- w kategorii jałowic mlecznych – za jałówkę Klara- Adam Pietruszyński
- w kategorii krów mięsnych z cielętami - za krowę z cielętami rasy Hereford – otrzymało Stado Ogierów Starogard Gdański Sp. Z O.O Rzeczna
- w kategorii loszki - Jadwiga Wysocka, Nowe Zalesie
- w kategorii knurki - HZZ Knyszyn, Zakład Ogrodniki
- w kategorii owce za białogłową owcę mięsną –Józef Rokicki
- w kategorii tryki za owcę rasy wrzosówka –Krzysztof Radkiewicz
- w kategorii klacze rasy polski koń zimnokrwisty – klacz Botalda - Sylwester Chrzanowski
- w kategorii ogiery rasy polski koń zimnokrwisty - koń Wezer - Leszek Turel
- w kategorii kur mięsnych - za stado rodzicielskie kur mięsnych ROSS 308 - Krzysztof Lipski
- w kategorii kur nieśnych do półintensywnej produkcji jaj - za stadko hodowlane objęte programem ochrony zasobów genetycznych kur Polbar - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- w kategorii gęsi - za stadko rodzicielskie gęsi wieloletnich białych kołudzkich W-33X W-11 - Bogusława Jamiołkowska

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę