Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Wycieczka do Rucianego Nidy

25 czerwca dzieciaki z naszego przedszkola pod opieką wychowawczyń, Pani Dyrektor Jadwigi Juchniewicz oraz przewodniczącego Rady Rodziców Pana Krzysztofa Staniórskiego wyruszyły zwiedzać mazurskie szlaki.

 

Z samego rana wsiedliśmy do podstawionego pod przedszkole autobusu i żegnani przez rodziców ruszyliśmy ku przygodzie. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Ruciane Nida. Tutaj zostaliśmy zaokrętowani na statku i wyruszyliśmy do Galindii, krainy historycznego plemienia Galindów. Po drodze mieliśmy także okazję doświadczyć przeprawy przez śluzę Guzianka, stanowiącą główny węzeł komunikacyjny pomiędzy Jeziorem Bełdany oraz Jeziorem Nidzkim. Po dotarciu do dzikiego grodu zostaliśmy powitani przez jedną z jego mieszkanek. Oprowadziła ona nas po całym obiekcie, jednocześnie przedszkolaki na krótką chwilę miały okazję wcielić się w mieszkańców plemienia m.in. wodza,  jego żon, szamana. Dzieciaki witały się Galindowym pozdrowieniem, tańczyły zaklinając deszcz, uczestniczyły w biesiadzie przy świetle pochodni w Jaskini Wajdeloty. Na koniec miały możliwość obejrzenia filmu o Galindach. Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko. Pokrzepieni i zadowoleni wróciliśmy do Łomży, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
cz, 27 czerwca 2013 23:11
Data ostatniej edycji: cz, 22 sierpnia 2013 19:58:57

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę