Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Handel na zakazie

Pomocy władz miasta oczekują łomżyńscy kupcy handlujący na tymczasowej targowicy. Powstała ona na czas modernizacji stałego miejsca handlu i budowy tam hali targowej. To, co najbardziej bulwersuje handlujących, którzy stworzyli własne stowarzyszenie, to nawet nie warunki pracy, ale postępowanie ich konkurentów. Rozstawiają oni swoje stoiska poza terenem wyznaczonym przez miasto - wprost przy ulicy czy na wydzielonych miejscach parkingowych dla klientów na targowicy.

To sprawia, że klienci robią zakupy tam, gdzie jest im najbliżej i najwygodniej, i często nie wchodzą nawet na teren właściwej targowicy. Kupcy uważają, że straż miejska powinna reagować bardziej zdecydowanie w takich przypadkach. Jednak - jak mówi komendant łomżyńskich strażników - Bogdan Rutkowski - zachowanie porządku utrudnia fakt, że część tego terenu, bezpośrednio sąsiadująca z tymczasową targowicą jest w rękach prywatnych i w porozumieniu z jego właścicielem handel tam jest dozwolony. Także ze względu na to, że jest to teren prywatny, nie zawsze parkowanie odbywa się w miejscu dozwolonym.

Sytuacja prawdopodobnie rozwiąże się sama, ale dopiero wtedy, gdy oddane zostanie do użytku zmodernizowane oficjalne targowisko. Według planów ma to nastąpić w końcu października 2013 r.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę