Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ratusz o nowym dworcu: projekt nie upadł - uległ zmianie

W nawiązaniu do artykułu „W oczekiwaniu na nowy dworzec” pragnę wyjaśnić, że skąpe informacje, jakich udzieliłam, to nie „zbywanie” autora tekstu, a jedynie udzielanie odpowiedzi w takim zakresie, w jakim jest to możliwe. Rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi przystąpieniem do realizacji inwestycji Miejskie Centrum Handlowo-Komunikacyjne w trybie porozumienia publiczno-prywatnego dopiero się rozpoczęły. Za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek szczegółach. Ponadto działalność partnerów rozmów, prywatnych firm, chroni tajemnica handlowa.

Projekt cały czas podlega negocjacjom. Założenie, że mogą zostać wyburzone pawilony w pasażu handlowym, było jedną z wersji, które wszyscy partnerzy rozmów znali. Nie można zatem mówić o tym, że projekt upadł - uległ zmianie, co charakterystyczne dla większości koncepcji na początkowym etapie. Pragnę zauważyć, że Prezydent Łomży, proponując umowy wieczystego użytkowania właścicielom pasażu, dostrzegł wysiłek finansowy i wkład pracy, jaki wnieśli w tworzenie swoich firm. Wspieranie drobnej i średniej przedsiębiorczości jest jednym z ważniejszych zadań, jakie stoją przed samorządem. 

Istniejący pasaż handlowy i Centrum połączy jeden projekt architektoniczny. Właściciele pawilonów zaakceptowali konieczność zmian w wyglądzie swoich sklepów, dostrzegając potencjał, jaki zawierać będzie nowe centrum handlowe Łomży. Ustalenia dotyczące zakresu zmian oraz szczegółów koncepcji architektonicznej nastąpią w najbliższych miesiącach. Pierwsze spotkanie zaplanowano w lipcu. 

Podkreślić warto, że budowa Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego jest przedsięwzięciem nowatorskim w regionie północno-wschodnim. Z tego względu wszystkie etapy projektu są szczególnie starannie przygotowywane. Być może ten proces wydaje się nieco długi dla opinii publicznej, jednak dla pomyślności przedsięwzięcia jego dobre przygotowanie jest niezwykle ważne. W pracy nad projektem korzystamy z dobrych praktyk, sprawdzonych w dużych ośrodkach, Sopocie, Krakowie, Poznaniu.

Anna Sobocińska
Rzecznik Prasowy
Prezydenta Miasta Łomży

zobacz: W oczekiwaniu na nowy dworzec


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę