Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Biskup zachęca do pielgrzymowania

Główne zdjęcie
Bp Janusz Stepnowski

„Czas szkolnych wakacji i urlopów jest dobrą okazją do odnowienia więzi z Bogiem” - napisał biskup Janusz Stepnowski w liście pasterski, który w niedzielę czytany był we wszystkich kościołach diecezji. Biskup zachęca w nim przede wszystkim do licznego udziału w 29. już Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. - Pielgrzymka piesza, to rekolekcje w drodze, to wypróbowanie siebie samego, to możliwość pokuty i umartwienia, to doświadczenie wspólnoty wiary – przekonuje biskup łomżyński.

- Poznanie Bożego Syna i żywa z Nim relacja, to zadanie wynikające z chrztu św., to cel działalności Kościoła – przypomina biskup. - Jedną z ciekawych form pogłębienia wiary i spotkania Jezusa jest Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Wędrując w ubiegłym roku ostatniego 13. dnia, na trasie pielgrzymki, z Żurawia na Jasną Górę, doświadczyłem niepowtarzalnego przeżycia entuzjazmu wiary młodych ludzi. Takiej radości, jaką daje Chrystus potrzeba nam wszystkim, zarówno młodym, jak i dorosłym. Ten entuzjazm wiary jest także bardzo widoczny na spotkaniach apelowych Pielgrzymów Duchowych Grupy Białej. Są to przeważnie dorośli, których dzieci i wnuczęta wędrują na Jasna Górę. Mówię o tym również dlatego, że sam jestem pielgrzymem duchowym i cieszy mnie, że mogę z Wami w taki sposób wędrować i codziennie modlić się na Apelu. To Maryja jest najlepszą nauczycielką Chrystusa. To Ona jest Mistrzynią życia duchowego. Maryja z Jasnogórskiego wizerunku daje nam Jezusa. Wobec tego gestu nikt nie może pozostać obojętny. Na apelu, jak i na pielgrzymce musimy zadać pytanie, jakie postawił w dzisiejszej Ewangelii Chrystus: „Za kogo uważają Mnie tłumy?”. Każdy człowiek winien znać odpowiedź: Kim dla niego jest Chrystus? Rok Wiary jest dobrą okazją ku temu. 

W liście biskup Stepnowski przypomina, „że w sprawach wiary, jej praktykowania, nie ma urlopu” i zachęca aby planując wakacyjne wycieczki uwzględniać miejsca szczególnej modlitwy, jakimi są sanktuaria: Łagiewniki, Częstochowa, Święta Lipka, czy nasze diecezjalne: Hodyszewo, Katedra w Łomży, Osuchowa, Płonka Kościelna, Wąsewo czy Wąsosz. 
- W tym okresie warto oderwać się od dotychczasowej rozrywki, telewizji, a sięgnąć do lektury Pisma Św., szczególnie Ewangelii - zachęca biskup cytując słowa św. Hieronima: „Nieznajomość Ewangelii jest nieznajomością Chrystusa”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę