Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Małe miejscowości bez posterunków

Policja likwiduje posterunki w małych miejscowościach. Ma to przynieść oszczędności, ale mieszkańcy miasteczek i wsi, z których policja się wyprowadziła, nie są z tych zmian zadowoleni.

Jak mówi wójt Miastkowa Jerzy Wróblewski, zlikwidowanie posterunku policji w jego miejscowości to bardzo duże utrudnienie dla mieszkańców, którzy czują się mniej bezpieczni, mają mniejszy dostęp do policji. Mundurowi, którzy przyjeżdżają ze Śniadowa czy Łomży, nie znają tak dobrze terenu gminy.

Obowiązki policjantów ze zlikwidowanego posterunku przejęła placówka ze Śniadowa - to ponad 20 kilometrów. Autobusem trzeba jechać przez Łomżę, bo nie ma bezpośredniego połączenia - dodaje wójt.

Decyzja o likwidacji posterunków nie zapada w Białymstoku - tłumaczy rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Andrzej Baranowski. Komendanci powiatowi i miejscy przeprowadzali analizę efektywności pracy takich placówek. W efekcie zlikwidowanych zostało 10 posterunków na terenie 8 powiatów.

Lista zlikwidowanych posterunków w Podlaskiem:
1. Powiat białostocki - Czarna Białostocka i Juchnowiec Górny
2. Powiat suwalski - Bakałarzewo i Szypliszki
3. Powiat augustowski - Sztabin
4. Powiat grajewski - Radziłów
5. Powiat hajnowski - Kleszczele
6. Powiat moniecki - Jaświły
7. Powiat wysokomazowiecki - Szepietowo
8. Powiat zambrowski - Szumowo

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę