Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Dyplomy 2013 początkiem kariery

Świeże i często odkrywcze spojrzenie na sztukę tegorocznych absolwentów łomżyńskiego Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka zaprezentowano w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego. Na wystawę „Dyplomy 2013” składają się różne odmiany grafiki artystycznej oraz efektowne projekty graficzne.

– Gratuluję wam tej wystawy! – mówił  absolwentom Wojciech Myjak, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej i jednocześnie przedstawiciel ministra kultury i dziedzictwa narodowego. – I życzę powodzenia przy zdawaniu na studia – czekają tam na was z otwartymi ramionami bo jesteście bardzo potrzebni!
Tak pochlebna opinia gościa z Warszawy nie dziwi w kontekście tego, co można zobaczyć na wystawie dyplomowej 24. utalentowanych maturzystów. Nie zabrakło wśród nich uczestników i finalistów  XXXVII Olimpiady Artystycznej, z Dominiką Siwek na czele. Są też wśród nich osoby odnoszące sukcesy w innych dziedzinach, jak muzyka, poezja czy teatr: Olga Anna Markowska, Martyna Dagmara Modzelewska, Jakub Dąbrowski, Magdalena Bryła oraz Izabela Rakowska. Jednak w upalne czwartkowe popołudnie w gościnnych progach Galerii Sztuki Współczesnej królowały sztuki plastyczne, ze szczególnym uwzględnieniem licznych odmian grafiki. Łomżyńska szkoła bowiem nie od dziś słynie z wysokiego poziomu pracowni grafiki i w takich technikach niejako się specjalizuje. 
Dlatego bogactwo tematów, źródeł inspiracji oraz wykorzystanych technik mogło przyprawić o zawrót głowy. Młodzi ludzie, nie obciążeni różnymi nawykami, potrafiący tworzyć bez schematycznego podejścia cechującego często starszych artystów nawet z osiągnięciami, mogą więc śmiało spoglądać w przyszłość. Nie dość, że radzą sobie doskonale z linorytem, akwatintą czy akwafortą – równie chętnie i z powodzeniem stosują też liczne techniki mieszane oraz autorskie. Sięgają też po niebanalne tematy, począwszy od przyrody, codziennego życia aż do tematyki biblijnej. Równie ciekawe okazały się projekty graficzne, na podstawie których można wywnioskować, że już niebawem headhunterzy dużych agencji reklamowych będą mieli ręce pełne roboty, by skaperować absolwentów łomżyńskiego plastyka. 
–  Te prace są doskonałym świadectwem, jeśli chodzi o poziom nauki w liceum i bardzo dobrą wizytówką – paszportem na wyjście jego uczniów w szeroki świat!  – ocenia Jerzy Jastrzębski, dyrektor Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży. 
–  Dla dyrektora jest to ogromna satysfakcja, że może uczestniczyć w takiej wystawie – podkreśla  Lidia Radziwanowicz, dyrektor Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. – Bo wystawa prac naszych absolwentów to jest to, co całe grono pedagogiczne uważa za zaszczyt i sprawia nam ona niesamowitą radość!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę