Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Bomba zagraża mieszkańcom. Zarządzono ewakuację 2,5 tys. mieszkańców

Około godziny 14.00 robotnik pracujący koparką pomiędzy ogrodzeniem Publicznego Gimnazjum nr 1, a budowanym od lipca ubiegłego roku blokiem, zahaczył o żelazny przedmiot znajdujący się na głębokości około pół metra pod ziemią. Okazało się, że to niewybuch. Na miejsce wezwano policję, a później także strażaków, pogotowie i saperów z jednostki w Orzyszu. Ci zidentyfikowali znalezisko jako - dużą bombę lotniczą o wadze około 100 kg z czasów II wojny światowej. Saperzy chcieli bombę zabrać, ale okazało się to niebezpieczne dlatego po godzinie 16.00 zarządzono ewakuację mieszkańców kilku pobliskich bloków. Dopiero około 18.45 saperzy bezpiecznie przenieśli niewybuch do samochodu i wywieźli z miasta, a 2,5 tys. łomżan mogło wrócić do swoich domów.

Cały teren – przynajmniej w promieniu 100 metrów od bomby - został odgrodzony biało-czerwoną taśmą, a policjanci i strażacy czuwają aby nikt jej nie przekraczał.
Ewakuowane zostały bloki przy ul. Spółdzielczej 30 i 32 i kilka przy Broniewskiego. Ewakuowano także pobliski basen, gimnazjum w którym dziś miało odbywać się spotkanie informacyjne dla absolwentów podstawówek i szkołę języków obcych w "Bocianie". 
Mieszkańcy zachowują spokój. Nie ma paniki, ani atmosfery sensacji. Mówią, że rozumieją zagrożenie. Są też i tacy, których już znużyło oczekiwania na zabranie niebezpiecznego znaleziska i zgodę na powrót do domów. 

Jedna z mieszkanek pobliskiego bloku mówi, że w miejscu gdzie znaleziono niewybuch przez wiele lat chodziły i bawiły się dzieci.

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę