Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Apelacja w sprawie zabójstwa wiceprezydenta Łomży

Niezwykle surowej kary domaga się rodzina zamordowanego byłego wiceprezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego. Ich zdaniem każdy z pięciu sprawców powinien usłyszeć wyroki dożywocia. Oni sami chcą złagodzenia kary, bo jak argumentują ich obrońcy - w tym przypadku powinni być skazani za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, a nie za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Po odwołaniach każdej ze stron sprawą zajął się białostocki Sąd Apelacyjny. A chodzi o poważne wyroki, bo kilka miesięcy temu łomżyński sąd skazał trzech oskarżonych na kary dożywocia, dwóch pozostałych na 15 i 25 lat więzienia.

Zdaniem obrony wyroki powinny być łagodniejsze, bo sprawcy nie działali z zamiarem zabójstwa, a jedynie było to pobicie na tle rabunkowym. Tymczasem prokuratura domaga się zaostrzenia kar dla łagodniej potraktowanych sprawców, tak by ostatecznie czterech z nich usłyszało wyroki dożywocia, a piąty 25 lat więzienia.

Jeszcze dalej idzie wniosek rodziny zabitego, która w tej sprawie jest oskarżycielem posiłkowym. Wdowa po wiceprezydencie chce równego potraktowania wszystkich sprawców i pięciu wyroków dożywocia.

Oskarżeni w mowach końcowych kajali się i przepraszali bliskich zabitego za swoje czyny. Prosili o łagodniejsze wyroki.

Do zbrodni doszło w październiku 2011 roku. Były wiceprezydent, najpierw,przez wiele godzin był brutalnie bity, by wyjawił kody PIN do kart bankomatowych. Ostatecznie sprawcy zostawili go nagiego w ustronnym miejscu nad rzeką Narew w okolicy Rybna.

Skazani są mieszkańcami Łomży. Mają od 23 do 44 lat. Wyrok w tej sprawie sąd ogłosi w przyszłym tygodniu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę