Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Od lipca śmieci z Łomży będzie wywoził MPGKiM

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej ma wywozić śmieci z całej Łomży od 1 lipca aż do... rozstrzygnięcia przetargu na wywóz odpadów – oficjalnie poinformował ratusz. - (miejska -dop.red) Firma jest przygotowana do wywozu odpadów z całego miasta – zapewnia Anna Sobocińska rzeczniczka prezydenta Czerniawskiego. Mieszkańcy sami muszą sobie zapewnić kosze do segregacji śmieci, a „MPGKiM zapewnia natomiast wszystkim worki do segregacji odpadów: na papier, szkło i plastik” - czytamy w przesłanym komunikacie. - „Jeżeli ktoś nie zdążył zaopatrzyć się w taki pojemnik, odpady zmieszane powinien umieszczać w grubym worku. MPGKiM odbierze również i takie odpady.”

Od 1 lipca 2013 roku zamieniają się zasady gospodarowania odpadami. Wszystkie śmieci stają się gminne, a mieszkańcy zobowiązani są do opłacania „podatku śmieciowego”.   Zgodnie z decyzją radnych opłata ustalona jest od gospodarstwa domowego, przy czym zróżnicowana w zależności od rodzaju budownictwa, tego czy śmieci będą segregowane ze szczególnym uwzględnieniem osób mieszkających samotnie.
Domy jednorodzinne
Odpady niesegregowane - 35 zł/mies.
Odpady segregowane -  26 zł/mies.
Mieszkania w blokach
Odpady niesegregowane -  20 zł/mies.
Odpady segregowane -  15 zł/mies.
Osoby mieszkające samotne pod warunkiem segregowania odpadów
Domy jednorodzinne - 16 zł/mies.
Mieszkania w blokach - 9 zł/mies. 

W załączniku lipcowy harmonogram wywozu odpadów z Łomży przez MPGKiM

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę