Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tajemnicza, śmierdząca maź na pulwach

- Cuchnie strasznie. To jakieś gówn...e błoto – tak mówią mieszkańcy Łomży, którzy wczoraj wieczorem na nadnarwiańskich pulwach, za oczyszczalną ścieków, odkryli tajemnicze coś. - Woda niedawno zeszła i ukazała śmierdzącą, gęstą maź. Zalała wszystko w promieniu kilkudziesięciu metrów. Nawet krzak usechł – opowiadają i na dowód słów przedstawiają zdjęcia. „Naturalnym” podejrzanym staje się sąsiadująca oczyszczalnia ścieków, ale wiceprezes MPWiK Gilbert Okulicz-Kozaryn zapewnia, że to nie oni. - Żadnych zrzutów awaryjnych nie było. Nawet jak były te ulewy z przełomu maja i czerwca to wytrzymywaliśmy – twierdzi.

Zrzuty awaryjne z oczyszczalni ścieków są możliwe jeśli np. gwałtowny napływ ścieków i wody, spowodowany silnymi opadami, może zalać oczyszczalnię. Wówczas otwierany jest specjalny kanał awaryjny i rozwodnione ścieki płyną nim, z pominięciem oczyszczalni, właśnie przez pulwy do Narwi. Tajemnicza maź znajduje się tuż obok tego kanału. 
- W tym roku kanał, nie był ani razu używany – zapewnia Gilbert Okulicz-Kozaryn. - Otwarcie kanału jest monitorowane i dzieje się zawsze pod kontrolą inspekcji ochrony środowiska – dodaje -wiceprezes MPWiK. 
Słowa prezesa potwierdza Waldemar Gołaszewski kierownik łomżyńskiej Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku. 
- Jedyna zgłaszana nam awaria w oczyszczalni była 10 maja, ale - jak nas poinformowano - nie wiązało się to z koniecznością zrzutów awaryjnych ścieków – mówi. 
Zarówno kierownik Goławszewski jak i wiceprezes  Okulicz-Kozaryn twierdzą, że o tajemniczej mazi na pulwach za ogrodzeniem oczyszczalni nic wcześniej nie słyszeli. Wiceprezes MPWiK sam poszedł jej szukać...  Znalazł. Jak twierdzi to zwykłe bagienne błoto. 
- Na pewno nie jest to osad z oczyszczalni – zapewnia.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę