Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

W samym centrum światowych lotów

Główne zdjęcie
źródło: qz.com

W oddalonym o kilkanaście kilometrów od Łomży Miastkowie znajduje się matematyczne centrum międzynarodowych połączeń lotniczych – doniósł serwis Quartz. Miejsce „gdzie międzynarodowy przemysł lotniczy jest w doskonałej równowadze” zostało wyznaczone przez określenie środków ponad 61 tys. międzynarodowych połączeń lotniczych. Okazało się, że Polska i Miastkowo leżą pośrodku większości tras Europa-Azja, Europa-Rosja i Ameryka-Bliski Wschód.

Serwis Quartz  wyznaczoną lokalizację matematycznego centrum międzynarodowych połączeń lotniczych określa „na skraju pól i lasu”. Wyznaczono to miejsce poprzez obliczenie średniej środkowego ponad 61.000 trasach międzynarodowych lotów w Bazie Openflights. 
„Tak jak w centrum placu jest punkt linii łączących jego rogi, centrum podróży lotniczych jest średnia środkowego trasach łączących porty lotnicze” - czytamy w serwisie. 
Quartz liczył każde lotnisko wielokrotnie - tyle razy, ile było lotów zaczynających i kończących się w danym porcie. Każda trasa była liczona tyle razy, ile było operujących na niej linii lotniczych. Najdłuższy lot międzynarodowy to połączenie z Newark do Singapuru - 15353 km, a najkrótszy z Monako do Nicei we Francji - niecałe 18 km.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę