Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

W MPWiK nagrody, podwyżka i nowi w Radzie Nadzorczej

Główne zdjęcie
MPWIK z lotu ptaka

Czteroprocentową podwyżkę pensji, oraz dodatkową nagrodę w wysokości półtorej pensji otrzymają prezes i zastępca prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Tak zdecydowało Zgromadzenie Wspólników MPWiK, czyli prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. On też zdecydował, że 220 tys. zł czyli większość z niespełna 430 tys. zł ubiegłorocznego zysku spółki, zostanie przeznaczone na wypłatę nagród dla załogi.

Reszta zysku została przeznaczona na powiększenie kapitału zapasowego (niespełna 167 tys. zł),  na wypłatę dywidendy (30 tys. zł) i na zasilenie Funduszu Socjalnego (10 tys. zł).

Zmiany Rady Nadzorczej ciche i głośne.
Najprawdopodobniej w kwietniu prezydent Mieczysław Czerniawski powołał do Rady Nadzorczej MPWiK Mieczysława Bagińskiego (PSL). W jej składzie zastąpił dotychczasowego wieloletniego przewodniczącego Jerzego Paszkowskiego. Powołanie Bagińskiego jest zaskakujące, bo w ubiegłym roku prezydent Czerniawski odwołał go z Rady Nadzorczej innej miejskiej spółki MPEC. Zmian dokonano po cichu. Gdy pytaliśmy o nie na początku maja biuro prasowe ratusza dementowało te informacje. 
Dopiero dziś oficjalnie podano, że Mieczysław Bagiński jest członkiem Rady Nadzorczej MPWiK. Rzeczniczka prezydenta Anna Sobocińska poinformowała także, że nowym przewodniczącym rady został Jan Makuszewski, zastępcą Janusz Wszeborowski, zaś sekretarzem nowy członek Karol Miśkiewicz. Ponadto w skład Rady MPWiK wchodzą także Henryk Trojanowski i Edward Matejkowski. 
- Rada po ukonstytuowaniu się wybrała Zarząd Spółki. Pomimo rozpatrywania dwóch kandydatur na Prezesa Zarządu, funkcję tą dalej będzie pełnił Grzegorz Piotr Lewańczuk. Jego zastępcą pozostał Gilbert Okulicz – Kozaryn – podała Sobocińska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę