Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Komornik w szpitalu

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

Pół miliona złotych ściągnął komornik z konta łomżyńskiego szpitala. O zdarzeniu poinformowano radnych z sejmikowej komisji zdrowia podczas piątkowego posiedzenia. Jak mówił Marek Olbryś, radny sejmiku z Łomży, to pierwszy taki przypadek w skali całego województwa. Z dyrektorem szpitala nie udało nam się skontaktować. Informacją o zajęciu komorniczym zaskoczony jest natomiast Józef Mioduszewski, przewodniczący Rady Społecznej szpitala. - W ubiegłym tygodniu mieliśmy spotkanie i nikt o czymś takim nie informował – mówił Mioduszewski.

Sytuacja finansowa łomżyńskiego szpitala nie jest dobra. W momencie, gdy w połowie maja władzę w szpitalu obejmował nowy dyrektor Krzysztof Bałata poinformowano, że dług placówki sięga 42 mln zł, z czego 15 mln to zobowiązania wymagalne. 

I właśnie na ich pokrycie szpital ma teraz zaciągnąć kredyt w wysokości 15 mln zł z rządowej Agencji Rozwoju Przemysłu. Na zaciągniecie takiego kredytu zgodziła się w ubiegłym tygodniu Rada Społeczna szpitala, a także sejmik województwa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę