Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Napadł przy ZUS-ie

Pijany 63-letni mieszkaniec Łomży zaatakował 77-letnią kobietę idącą ulicą Sikorskiego. Mężczyzna złapał za jej torebkę i zażądał jej oddania, a gdy kobieta się sprzeciwiła wyrywał ją z jej rąk i uderzył pokrzywdzoną, w wyniku czego kobieta przewróciła się na trawnik. Napad widziało kilka osób. Jeden z przejeżdżających w pobliżu świadków, który po zatrzymaniu samochodu ruszył w pościg za 63-latkiem, złapał go i przyprowadził na miejsce zdarzenia, a następnie przekazał policji. Napastnik okazał się znany łomżyńskim policjantom z wcześniejszych kradzieży i innych przestępstw. Za napad na 77-latkę grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę, około godziny 17.40 w okolicy budynku ZUS. Jak relacjonuje policja do idącej ulicą Sikorskiego starszej pani, nagle od tyłu podszedł mężczyzna i złapał za jej torebkę, w której znajdowały pieniądze, telefon komórkowy, dokumenty oraz leki o łącznej wartości ponad 300 zł i  zażądał jej oddania. Na zdecydowany sprzeciw właścicielki mężczyzna zareagował agresywnie. Wyrywał z rąk 77-latki torbę i uderzył pokrzywdzoną, w wyniku czego kobieta przewróciła się na trawnik. Na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń. 
Całe zdarzenie widział 34-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Piątnica, który właśnie przejeżdżał tamtędy swoim samochodem. Później opowiadał policjantom, że początkowo myślał że szarpie się między sobą jakaś para, ale gdy zauważył jak kobieta przewraca się po uderzeniu, a mężczyzna ucieczkę z torebką w ręku, postanowił wkroczyć do akcji. Szybko zjechał na parking, pozostawił tam swój samochód i ruszył za mężczyzną w kierunku zarośli, tam gdzie stracił go wcześniej z oczu. Po chwili zauważył, jak ukryty w krzakach sprawca przegląda zawartość damskiej torebki. 34-latek zatrzymał sprawcę i doprowadził go do miejsca zdarzenia. Tam pomocy poszkodowanej udzielali trzej inni młodzi mężczyźni, którzy również byli świadkami tego zajścia. Nietrzeźwy 63-latek, mieszkaniec Łomży został przekazany funkcjonariuszom. Odzyskano także skradzione mienie, które trafiło do rąk właścicielki.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę