Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Mistrzowie lekkiej atletyki w Łomży

Uczestniczy mistrzostw świata, mistrzostw Europy i rekordziści Polski w sobotę – po raz pierwszy - będą rywalizować na łomżyńskim stadionie. Już o godzinie 11.30 na stadionie przy ulicy Zjazd rozpoczną się pierwsze konkurencje Mistrzostw województwa podlaskiego juniorów i juniorów młodszych im. Tadeusza Susoła w lekkiej atletyce. Na listach startowych zgłoszeni są zawodnicy 22 klubów z 5 województw. W tej grupie jest kilkudziesięciu medalistów Mistrzostw Polski i reprezentantów kraju, w tym najlepsi zawodnicy łomżyńskich klubów lekkoatletycznych LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i Narew Kurpiewski Łomża. - W pchnięciu kulą juniorów młodszych zgłosił się zawodnik Gwardii Szczytno Konrad Bukowiecki mający tegoroczny rekord życiowy 22.33 metry co daje mu pozycję lidera na świecie – mówi Andrzej Korytkowski współorganizator mistrzostw.

Lekkoatleci na łomżyńskim stadionie będą rywalizować przez około 5 godzin. W zawodach wezmą udział zawodnicy z Lęborka, Płocka, Olsztyna, Białej Podlaskiej, Ostrowi Mazowieckiej, Siedlec, Szczytna jak również z całego województwa podlaskiego. Lekkoatleci rywalizować w konkurencjach takich jak: bieg na 100m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 3000m, 100m ppł, 110m ppł, 400m ppł, 4 x 100m, 4 x 400m, skok w dal, wzwyż, trójskok, rzut kulą, oszczepem i dyskiem. 
Andrzej Korytkowski zapowiada, że na wysokim poziomie powinny stać konkursy w kategorii kobiet na 100 metrów oraz pchnięcie kulą kobiet i rzut oszczepem mężczyzn (konkurencje memoriałowe). Ciekawie zapowiadają się też konkurencje rzut dyskiem kobiet (o puchar OSM Piątnica) i 400 metrów mężczyzn (o puchar firmy PPB PREFBET Śniadowo). 
- W biegu tym wystartuje aż 7 zawodników z czasami poniżej 50 sekund – zachęca do oglądania rywalizacji i dopingowania zawodników Andrzej Korytkowski. -  Na bardzo wysokim poziomie zapowiadają się biegi imienia Piotra Chmielewskiego - wieloletniego szefa podlaskiego SZS, animatora sportu i wspaniałego człowieka. W biegach na 3000 metrów kobiet i 5000 metrów mężczyzn (o puchar Stowarzyszenia Edukacji i Rynku Pracy w Łomży) na listach jest aż 11 medalistów Mistrzostw Polski, w tym 8 reprezentantów kraju, którzy powinni dostarczyć wielu emocji i wrażeń.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę