Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Bezpieczne wakacje na rowerze

Główne zdjęcie
Gabriela Najfeld odbiera nagrodę

Gabriela Najfeld z Białegostoku, pokonując Julię Laskowską z łomżyńskiej „siódemki”, wygrała przeprowadzany konkursu wojewódzki pt. „Bezpieczne wakacje na rowerze”. W nagrodę otrzymała m.in. nowy rower. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży, a przy okazji w Ośrodku przeprowadzono egzaminy na kartę rowerową. Zdobyło ją 50 z 56 przystępujących do egzaminu uczniów z podstawówki w Piątnicy.

Gabriela Najfeld
Gabriela Najfeld
Pierwsze miejsce
Pierwsze miejsce
Drugie miejsce
Drugie miejsce
Trzecie miejsce
Trzecie miejsce

Ładna, słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Niestety – jak podkreślają policjanci - nie zawsze bywają one bezpieczne. Rowerzyści są uczestnikami ruchu drogowego i tak jak wszyscy inni muszą stosować się i znać przepisy drogowe. A pierwszym z nich jest: aby jeździć rowerem po drogach trzeba posiadać do tego stosowne uprawnienia. I karta rowerowa jest pierwszym takim dokumentem. Aby ją otrzymać trzeba mieć minimum 10 lat, ale także wykazać się umiejętnością jazdy i co równie ważne – znajomością przepisów.  Policjanci przygotowali specjalnie przed wakacjami kompendium wiedzy dla rowerzystów (zobacz załącznik). Jest tam informacja o tym gdzie można jeździć ale także o zakazach dotyczących rowerzystów, czy przepisach regulujących przewożenie na rowerach małych dzieci. 
Kompendium, podobnie jak rozstrzygnięty dziś w łomżyńskim WORD konkurs plastyczny ma służyć profilaktyce i promować bezpieczne zachowanie na drodze. 
- Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami – mówił do uczestników konkursu Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża.  
Konkurs wygrała Gabriela Najfeld ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Białymstoku. W nagrodę otrzymała nowy rower. 
-  Bardzo ładny. Bardzo się cieszę. To pierwsza moja nagroda – mówiła uradowana.
- Gabrysia lubi malować i śpiewać. To jej pasje, ale dotychczas wygrywała konkursy w szkole – opowiadali rodzice dziewczynki. - Do Łomży przyjechaliśmy małym samochodem, dlatego mamy problem z zabraniem roweru, ale policjanci obiecali, że dostarczą go nam jeszcze dziś i odbierzemy go w komendzie wojewódzkiej – mówił tato zwyciężczyni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę