sobota, 16 listopada 2019 napisz DONOS@

Bezpieczne wakacje na rowerze

Gabriela Najfeld z Białegostoku, pokonując Julię Laskowską z łomżyńskiej „siódemki”, wygrała przeprowadzany konkursu wojewódzki pt. „Bezpieczne wakacje na rowerze”. W nagrodę otrzymała m.in. nowy rower. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży, a przy okazji w Ośrodku przeprowadzono egzaminy na kartę rowerową. Zdobyło ją 50 z 56 przystępujących do egzaminu uczniów z podstawówki w Piątnicy.

Gabriela Najfeld odbiera nagrodę
Gabriela Najfeld odbiera nagrodę
Gabriela Najfeld
Gabriela Najfeld
Pierwsze miejsce
Pierwsze miejsce
Drugie miejsce
Drugie miejsce
Trzecie miejsce
Trzecie miejsce

Ładna, słoneczna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Niestety – jak podkreślają policjanci - nie zawsze bywają one bezpieczne. Rowerzyści są uczestnikami ruchu drogowego i tak jak wszyscy inni muszą stosować się i znać przepisy drogowe. A pierwszym z nich jest: aby jeździć rowerem po drogach trzeba posiadać do tego stosowne uprawnienia. I karta rowerowa jest pierwszym takim dokumentem. Aby ją otrzymać trzeba mieć minimum 10 lat, ale także wykazać się umiejętnością jazdy i co równie ważne – znajomością przepisów.  Policjanci przygotowali specjalnie przed wakacjami kompendium wiedzy dla rowerzystów (zobacz załącznik). Jest tam informacja o tym gdzie można jeździć ale także o zakazach dotyczących rowerzystów, czy przepisach regulujących przewożenie na rowerach małych dzieci. 
Kompendium, podobnie jak rozstrzygnięty dziś w łomżyńskim WORD konkurs plastyczny ma służyć profilaktyce i promować bezpieczne zachowanie na drodze. 
- Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami – mówił do uczestników konkursu Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża.  
Konkurs wygrała Gabriela Najfeld ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Białymstoku. W nagrodę otrzymała nowy rower. 
-  Bardzo ładny. Bardzo się cieszę. To pierwsza moja nagroda – mówiła uradowana.
- Gabrysia lubi malować i śpiewać. To jej pasje, ale dotychczas wygrywała konkursy w szkole – opowiadali rodzice dziewczynki. - Do Łomży przyjechaliśmy małym samochodem, dlatego mamy problem z zabraniem roweru, ale policjanci obiecali, że dostarczą go nam jeszcze dziś i odbierzemy go w komendzie wojewódzkiej – mówił tato zwyciężczyni.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę