Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@

Jak miasto zarządzenia (działki) mieniało

Czy miasto dwa razy oddało swoje działki wymieniając je za jedną i tę samą działkę? Na to wskazywały dokumenty, ale – jak przyznają urzędnicy ratusza - to tylko (kolejny) dowód na... bałagan. Na majowej sesji radni Łomży zgodzili się na zamianę z prywatnym właścicielem działek w okolicy stacji paliw przy Alei Piłsudskiego (za torami). Wśród przejmowanych przez miasto dwóch działek jest też ta o numerze 23202/51. To niewielka, o powierzchni 128 m2, działka stanowiąca wjazd do baz przy Piłsudskiego. Tyle tylko, że na miejskim BIP można było znaleźć zarządzenie prezydenta Łomży z 2005 roku, zgodnie z którym miasto tę działkę, obok innej, już raz w drodze zamiany nieruchomości pozyskiwało. Okazuje się, że tak miało być, ale nie było. A zarządzenie... podmieniono.

Podpisy (i tajemnicza data) pod zarządzeniem Nr 63/05 z dnia: 15 kwietnia 2005 roku w sprawie: nabycia nieruchomości gruntowej pod poszerzenie Szosy Zambrowskiej w Łomży, w drodze zamiany nieruchomości gruntowych
Podpisy (i tajemnicza data) pod zarządzeniem Nr 63/05 z dnia: 15 kwietnia 2005 roku w sprawie: nabycia nieruchomości gruntowej pod poszerzenie Szosy Zambrowskiej w Łomży, w drodze zamiany nieruchomości gruntowych

Jak wyjaśnia Jerzy Bittner, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami, faktycznie był plan aby w 2005 roku, przy okazji zamiany działek pod poszerzenie Szosy Zambrowskiej, pozyskać od tego przedsiębiorcy działkę stanowiąca wjazd do baz przy Piłsudskiego. 
- Myśmy w ostatniej chwili musieli wycofać się z tej transakcji bo działka była obciążona ogromnymi koncesjami gwarancyjnymi. Nie mogliśmy tego obciążenia brać na siebie – tłumaczy Bittner. 
I o ile w publikowanym jeszcze do wczoraj na miejskim BIP zarządzeniu można było przeczytać, że transakcja będzie przeprowadzona „bez żadnych dopłat wynikających z tytułu różnicy wartości zamienianych nieruchomości”, bo działki przedsiębiorcy wyceniono nieco drożej od przejmowanej działki miejskiej, to ostatecznie zamieniono się bez tej jednej działki, a  przedsiębiorca dopłacić różnicę wynoszącą niespełna 992 zł.
- Ta wymiana była sprawdzana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i wszystko było dobrze – mówi Bittner. - Nie jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego złej treści zarządzenie jest dostępne w BIP – dodaje przedstawiając „papierową” wersję zarządzenia prezydenta z 15 kwietnia 2005 roku, w której działki o numerze 23202/51 już nie ma. To na jego podstawie 13 maja 2005 dokonano wymiany gruntów.  - To był błąd techniczny, który nie ma znaczenia przy całej zamienia działek - podkreśla Bittner.
I to „papierowe” zarządzenie dziś w BIP-ie zastąpiło tamto „nieaktualne”. Po tej podmianie śladu prawie nie ma. Podobnie jak niewiele może wskazywać, że przed laty także ktoś mógł dokonać zamiany dokumentów. Na dole tego „papierowego” zarządzenia prezydenta Łomży z 15 kwietnia 2005 roku, które dziś opublikowano w internecie, jest tajemnicza data (druku?): 05-05-10 09:36.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę