Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uciekają.... i nie wrócą

Województwo podlaskie należy do czołówki rejonów kraju skąd ucieka najwięcej osób. Według szacunków GUS około 9,2% czyli 110 tysięcy mieszkańców województwa przebywa za granicą dłużej niż 3 miesiące. Alarmujące dane przedstawia Rzeczpospolita. Dziennik pisze, że z 2 mln Polaków przebywających poza Polską 1,56 mln jest tam dłużej niż rok. – Nie ma większych szans, by ci ludzie wrócili do kraju – ocenia na łamach gazety prof. Krystyna Iglicka, demograf, rektor Uczelni Łazarskiego.

Na podstawie danych GUS, który pierwszy raz policzył ubytek ludności w poszczególnych regionach, można wyliczyć, że na województwo podlaskie jest na drugim miejscu pod tym względem. Wyprzedza nas tylko Opolszczyzna.
Michał Czarnik, ekspert do spraw rodziny z Fundacji Republikańskiej wskazuje „Rz”, że dane GUS potwierdzają, że zwłaszcza ludzie młodzi są grupą społeczną, która nie znajduje w Polsce perspektyw na pracę oraz założenie i utrzymanie rodziny. 
- Radykalnie trzeba likwidować bariery utrudniające młodym dostęp do pracy i rozwoju zawodowego oraz wspierać rodziny z dziećmi – podkreśla Czarnik.

zobacz: Polska się wyludnia - Rzeczpospolita

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę