Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Teatr Eksperymentalny nagrodzony

Teatr Eksperymentalny Bursa 2 z Łomży zdobył dwie nagrody na I Ogólnopolskim Festiwalu „Konstelacje Teatralne” w Szamocinie: drugą w konkursie oraz publiczności. – Ta nagroda szczególnie nas wzruszyła – mówi Lech Woliński, opiekun teatru i reżyser nagrodzonego przedstawienia. – Jest to cenna nagroda, gdyż to widz w naszym spektaklu tworzy klimat i atmosferę. Ponadto organizatorzy festiwalu wybrali nasz spektakl  na pokaz przed wręczaniem nagród. Czyli na festiwalu zagraliśmy dwukrotnie i ten drugi pokazowy spektakl pokazał wielki kunszt aktorski naszych aktorów – były bisy i uznanie!

Teatr Eksperymentalny Bursa 2 z rywalizował w konkursie z siedmioma teatrami alternatywnymi i offowymi z całej Polski. Młodzi aktorzy: Magda Bryła, Łukasz Drężek i Martyna Żochowska zaprezentowali w Szamocinie sztukę „Scenariusz dla trzech aktorów” Bogusława Schaeffera. Jury pod przewodnictwem Luby Zarembińskiej, reżyserki teatralnej i aktorki nagrodziło łomżyński teatr za umiejętności aktorskie, wyraziste postaci bohaterów i zróżnicowane tempo przedstawienia oraz za jego ciekawą koncepcję. 
– Na festiwalu panowała magiczna atmosfera , a scena na nieczynnej stacji kolejowej zrobiła niesamowite wrażenie na uczestnikach – mówi Lech Woliński. – To prawdziwy świat prawdziwych artystów, na czele których stoi Luba Zarembińska wraz z wspaniałymi aktorami z Teatru Planeta. Jednym słowem wyjazd był ucztą teatralną i promocją teatru i Łomży w Polsce. Podziękowania pani Barbarze Zawrotnej, dyrektor Bursy Szkolnej nr 2 za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu (440 km) oraz  dla Jacka Pogorzelskiego, dyrektora Bursy Szkolnej nr 1 za udział i obecność na festiwalu.

Wojciech Chamryk

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę