Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Czeszejko-Sochacki wybronił miasto przed półmilionową karą

Reprezentująca miasto Łomżę kancelaria Czeszejko-Sochacki wygrała przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie rozprawę w której wybroniła Łomżę przed zarzutami o naruszenie zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców przy przetargu na dostawę specjalistycznych maszyn kupowanych w ramach dofinansowanego z środków unijnych projektu pn. „Budowa systemu gospodarki odpadami dla miasta Łomża i okolicznych gmin”, czyli zakładu śmieciowego w Miastkowie. Najpierw prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a później także Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uznały, że Łomża naruszyła prawo i winna zapłacić tzw. korektę, czyli oddać cześć dotacji. Po skardze miasta WSA uchylił ich decyzje.

Przypomnijmy o sprawie pisaliśmy w kwietniu „Pół miliona kary wisi nad Łomżą”. Od miasta domagano się zwrotu blisko 400 tys zł unijnej dotacji i niemal 110 tys zł odsetek. Zarzut naruszenia zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców wiązał się z określeniem w przetargu odległości serwisu maszyn i urządzeń, zakupionych na potrzeby składowiska objętego projektem, nie większej niż 100 km od siedziby zamawiającego czyli Miasta Łomży. Prezes WFOŚiGW i MRR domagały się natychmiastowej wypłaty naliczonej kary, ale kancelarii Czeszejko-Sochacki udało się najpierw prawomocnie wygrać sądownie potyczki dotyczące natychmiastowej wypłaty kary – jeszcze w 2012 roku, a teraz w pierwszej instancji obalić także samą zasadność jej naliczenia. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie podzielił stanowiska o jakichkolwiek naruszeniach prawa zamówień publicznych przy organizacji przetargu i uchylił decyzję nakazującą zwrot części otrzymanych środków. 
Wyrok warszawskiego WSA jest nieprawomocny i najprawdopodobniej będzie odwołanie.

Warszawska kancelaria prawna Krzysztof Czeszejko-Sochacki z miastem współpracuje od 2011 roku, czyli po wygraniu wyborów prezydenckich przez Mieczysława Czerniawskiego. W pierwszym roku współpracy miesięczna opłata wynosiła 3 tys. zł netto. Podnoszono ją stopniowo. W tym roku – jak podawał ratusz - umowa o współpracy z kancelarią będzie dotyczyła 11 miesięcy, a za usługę z kasy miasta kancelarii wypłacane będzie po 5 100 złotych miesięcznie.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę