Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Sprawdzą „40-lecie” Czerniawskiego?

Główne zdjęcie
Odpowiedź prezydenta M. Czerniawskiego na wniosek przewodniczącej Komisji Rewizyjnej

Czworo radnych z Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łomży zażądało aby komisja sprawdziła „udokumentowanie sposobu naliczania nagrody jubileuszowej za 40 lat pracy” prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Pod wnioskiem podpisali się radni ze wszystkich klubów: PiS, PO i SPŁ. Póki co nie wiadomo jednak czy wszyscy będą mogli zobaczyć „papiery” prezydenta. Mieczysław Czerniawski „wyraził zgodę” na okazanie kopii dokumentów wyłącznie przewodniczącej Komisji Rewizyjnej i przewodniczącemu Rady Miasta.

Pod wnioskiem o sprawdzenie „40-lecie” Czerniawskiego podpisali się członkowie Komisji Rewizyjnej Andrzej Grzymała i Bernadeta Krynicka z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Głaz przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej i Alicja Konopka przewodnicząca klubu Samorządowe Porozumienie Łomży. Jako podstawę do zweryfikowania „40-lecie” radni wskazują nasz artykuł „Partyjniactwo to też praca...”. Radni chcą aby Komisja zajęła się tematem już podczas najbliższego posiedzenia – w czwartek 13 czerwca.
Nie wiadomo jednak czy radni będą mogli sprawdzić za co prezydentowi miasta podczas ostatniej sesji przyznali nagrodę. W odpowiedzi na prośbę przewodniczącej Komisji Elżbiety Rabczyńskiej (PiS) aby przedstawiono na posiedzeniu Komisji na piśmie przedstawiono informację „o okresach zatrudnienia zaliczonych do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej” i kopii potwierdzających to dokumentów, bądź „oryginałów dokumentów do wglądu” prezydent Mieczysław Czerniawski jedynie „wyraził zgodę” na okazanie kopii tych dokumentów wyłącznie przewodniczącej Komisji Rewizyjnej i przewodniczącemu Rady Miasta. Kopie tylko ci radni mogą obejrzeć w obecności  sekretarza miasta lub głównego specjalisty ds kadr. 
Przewodnicząca Komisji Elżbieta Rabczyńska uznaje, że to za mało. W jej ocenie takie wybiórcze wskazania tylko dwójki radnych, którym mogą być dokumenty okazane „może być uznane za nierówne traktowanie radnych z Komisji”. Rabczyńska ponownie prosi też o pisemną informacje  „o okresach zatrudnienia zaliczonych do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej za 40 lat pracy” prezydenta Czerniawskiego.

Zobacz:  „Partyjniactwo to też praca...”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę