Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Nie stać ich było na wychowywanie wszystkich dzieci...?

Po doniesieniach medialnych Prokurator Rejonowy w Łomży polecił wszcząć postępowanie sprawdzające w sprawie „ukrywania pięcioletnich bliźniaków”. Wydarzenia rozgrywały się w wielodzietnej, ubogiej rodzinie, która w Łomży wynajmowała małe mieszkanie w bloku. Na utrzymanie 9-osobowej rodziny pracuje jedynie dorywczo ojciec. Najstarsze z siódemki dzieci ma 15 lat, najmłodsze 4 lata.

O „ukrywanych” bliźniakach Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży, dowiedział się dwa tygodnie temu. Pracownicy potwierdzili, że dwóch małych chłopców znajduje się „odizolowanych” za regałem od reszty rodziny. Są znacznie mniejsze i słabiej rozwinięte od rówieśników. Wczoraj bliźniaki z woli rodziców trafiły do pogotowia opiekuńczego, a informacja o nich dotarła do mediów. Dziś, po doniesieniach medialnych Prokurator Rejonowy w Łomży polecił wszcząć postępowanie sprawdzające.
Postępowanie, jak wyjaśnia prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, jest prowadzone w kierunku ewentualnego znęcania się nad dziećmi i narażenia ich na uszczerbek na zdrowiu.
- Do prokuratury wcześniej nie wpłynęło żadne zgłoszenie w tej sprawie – mówi Kudyba, zaznaczając, że postępowanie jest w fazie wstępnej i prokuratur musi wykonać szereg czynności aby ustalić stan faktyczny.

Sprawę wyjaśnia już także sąd rodzinny.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę