Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Będą kary za brak deklaracji

Główne zdjęcie
Kosze na śmieci

Mimo upływu terminu jeszcze około 10% łomżan nie złożyło deklaracji śmieciowej – wynika z danych ratusza. - W stosunku do osób, które nie złożą deklaracji o wysokości opłaty będą wszczynane postępowania administracyjne, w wyniku których Prezydent Miasta sam wyznaczy należną opłatę - w maksymalnej wysokości wraz z odsetkami za zwłokę – podaje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. - Postępowania będę wszczynane od lipca, jeżeli nie będzie deklaracji i wpływów na konto.

Deklaracje śmieciowe właściciele nieruchomości w Łomży mieli złożyć w ratuszu do końca maja. To w nich sami mieszkańcy mają określić jakie opłaty za śmieci będą ponosić od 1 lipca, gdy zacznie obowiązywać nowa „polityka śmieciowa”. 
- Aktualnie wpłynęło ok. 3 650 deklaracji z nieruchomości indywidualnych oraz ponad 550 ze spółdzielni i wspólnot – podaje Sobocińska zaznaczając, że pracownicy urzędu spodziewali się około 4000 indywidualnych.  - Pojedyncze deklaracje jeszcze wpływają do urzędu, i są przyjmowane. 

Od 1 lipca 2013 roku śmieci staną się własnością miasta
Sobocińska zapewnia, że do 1 lipca Łomża nie utonie w śmieciach, mimo że do tego czasu nie uda się rozstrzygnąć przetargu na wywóz śmieci z miasta. 
- Miasto Łomża posiada wyposażenie techniczne i kadrowe, wystarczające do spełniania obowiązków wynikających z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w tym w zakresie odbioru odpadów od gospodarstw domowych – podaje Sobocińska. - Trwa ocena stanu prawnego wykonywanych usług na rzecz mieszkańców przez MPGKiM w okresie przejściowym, do czasu podpisania umowy z wykonawcą wyłonionym w przetargu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę