Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Roszkowski rzucił najdalej w Polsce

Główne zdjęcie
od lewej: Sebastian Gbur, Grzegorz Chyliński i Paweł Roszkowski

Paweł Roszkowski, zawodnik LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża, w tym sezonie osiąga rewelacyjne wyniki w rzucie młotem. Podczas rozgrywanych w weekend w Kielcach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce poprawił rekord życiowy o prawie 5 metrów i wyprzedził następnego rywala aż o 17 metrów. - Co ciekawe Paweł wystartował następnego dnia w Warszawie i ponownie poprawił rekord życiowy tym razem na 63.05 metra co w tym sezonie jest najlepszym wynikiem w tej kategorii w Polsce – zauważa Andrzej Korytkowski, trener i prezes LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża.

Paweł Roszkowski pochodzi z Sokół, a teraz uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie i trenuje pod okiem trenera kadry narodowej juniorów Marcina Góry. W 2011 roku trenując pod okiem Andrzeja Niwińskiego, tego samego trenera, który wychował Sebastiana Dobkowskiego (drugi wynik na świecie w 2010 roku) zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików.

Pięć awansów na Olimpiadę Młodzieży
Podczas kieleckich eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, która odbędzie się w Łodzi (26-28.07) bardzo dobrze wypadli także inni juniorzy młodsi z „PREFBET Śniadowo” Łomża. 
- W sumie na tych zawodach pięcioro zawodników klubu wywalczyło bezpośredni awans do lipcowego finału, dodatkowo duże szanse awansu z listy uzupełniającej mają jeszcze 2 osoby oraz sztafeta 4x400 – podaje Korytkowski. 
Poza Pawłem Roszkowskim najlepiej z LŁKS „PREFBET Śniadowo” Łomża wypadli Grzegorz Chyliński i Rafał Łaguna, którzy wygrali swoje konkurencje, a następnie wystąpili w zwycięskiej sztafecie 4x400. 

Oto wyniki zawodników „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA na makroregionie w Kielcach:
1. Paweł Roszkowski – rzut młotem 5kg (60.15m) rek.żyć
1. Grzegorz Chyliński – 400m (50.57sek.)
1. Rafał Łaguna – 400pł (56.35sek.)
1. Wądołowski Michał, Grzegorz Chyliński, Sebastian Gbur, Rafał Łaguna – 4x400 (3:32.70)
2. Eliza Grzymała – 400m (58.87 sek.) rek.żyć
2. Maciej Tarnacki – kula 5kg (16.91m) rek.żyć
3. Natalia Pastorczyk – 3000m (11:09.50) rek. żyć
9. Mateusz Zabielski – 400m (54.99) rek.żyć

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę