Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Śmieciowe zamieszanie w Łomży

Miasto wreszcie ogłosiło przetarg na wybór firmy, która ma wywozić śmieci z Łomży. Choć zgodnie z prawem wyłoniona tak firma powinna zbierać śmieci już od 1 lipca, w Łomży koperty z ofertami zostaną otwarte dopiero 9 dni po tym terminie. W przetargu zapisano, zaś że zwycięska firma śmieci z miasta zacznie wywozić najwcześniej 1 sierpnia, ale „to termin nie wiążący, wyłącznie orientacyjny”.

Ogłoszony tuż przed długim weekendem przetarg dotyczy jedynie odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w granicach administracyjnych Miasta Łomża na śmietnisko pod Miastkowem. Firma, lub firmy (przetarg dotyczy dwóch sektorów na jakie zgodnie z decyzją władz zostało podzielone miasto – sektor 1 to zabudowa jednorodzinna, sektor 2 zabudowa wielorodzinna), które zwyciężą muszą zapewnić odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) wraz z biodegradowalnymi, tworzyw sztucznych i opakowań wielomateriałowych, opakowań z papieru i tektury, opakowań ze szkła, remontowych, wielkogabarytowych i ich transport z punktów gromadzenia odpadów do regionalnej instalacje przetwarzania odpadów komunalnych, która znajduje się  w Czartorii pod Miastkowem. 

Białystok za daleko
Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że posiada wiedzę i doświadczenie w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia, ale także potencjał techniczny oraz osoby zdolne do wykonania zamówienia. Zgłaszając się do przetargu musi m..in. wykazać, że w okresie wykonywania zamówienia będzie dysponował: bazą magazynowo - transportową, usytuowaną na terenie Łomży lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy Łomży i na terenie, do którego posiada tytuł prawny. 
Poza tym ubiegając się o zlecenie na obsługę domków jednorodzinnych musi mieć też „co najmniej trzy pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, i co najmniej jeden pojazdy do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej”, a w przypadku blokowisk „co najmniej cztery pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, co najmniej dwa pojazdy do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej i co najmniej jeden specjalistyczny pojazd do mycia i dezynfekcji pojemników”.

Czas śmieci
Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu określono na godzinę 12.00, 9 lipca 2013. Zwycięska firma, lub firmy, będą wozić śmieci z Łomży do końca 2014 roku. Większym problemem jest określenie od kiedy. W ogłoszeniu zapisano rozpoczęcie terminu realizacji zamówienia na 1 sierpnia 2013 roku, przy czym w uwagach podano, że termin ten „to termin nie wiążący, wyłącznie orientacyjny – wymuszony przez wymogi oprogramowania do niniejszego Ogłoszenia”.

zobacz: Od lipca miasto utonie w śmieciach?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę