Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Dzień Dziecka w Venedzie, „Ekonomiku” i Porcie Łomża

Główne zdjęcie
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)

Nieprzebrane tłumy dzieci z rodzicami, krewnymi i rówieśnikami przypuściły istny szturm z okazji swego święta na łomżyńską Galerię Veneda, która przygotowała dla nich, m.in., wesołe konkursy z nagrodami, loterię, zakręcone frytki i malowanie twarzy. Tłok w południe był wprost niesamowity, zaś zabawa przednia, tak że organizatorzy artystyczno-sportowej Parafiady Diecezji Łomżyńskiej w „Ekonomiku” oraz Dnia Dziecka z MOSiR-em na świeżym powietrzu w Porcie Łomża mogli tylko pozazdrościć frekwencji, chociaż w sali gimnastycznej i na boisku czy na bulwarze nad Narwią nie było żadnych pretekstów do nudy. Dorośli stanęli na wysokości zadania: dzieci były zadowolone.

Parafiada w Ekonomiku (fot. Paweł Dąbkowski)
Parafiada w Ekonomiku (fot. Paweł Dąbkowski)
Parafiada w Ekonomiku: o.Tomasz Olczak i Natalia Mrozowska ze scholą dziecięcą z Myszyńca  (fot. Paweł Dąbkowski)
Parafiada w Ekonomiku: o.Tomasz Olczak i Natalia Mrozowska ze scholą dziecięcą z Myszyńca (fot. Paweł Dąbkowski)
Parafiada w Ekonomiku (fot. Paweł Dąbkowski)
Parafiada w Ekonomiku (fot. Paweł Dąbkowski)
Parafiada w Ekonomiku , ks. Adam Izbicki wręcza nagrody  (fot. Paweł Dąbkowski)(
Parafiada w Ekonomiku , ks. Adam Izbicki wręcza nagrody (fot. Paweł Dąbkowski)(
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Michał Pustuła (czerwony beret) w Galerii Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Michał Pustuła (czerwony beret) w Galerii Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Galeria Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Kataryniarz z papugą w Galerii Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
Kataryniarz z papugą w Galerii Veneda (fot. Piotr Barbachowski)
B.K.Teamki w Porcie Łomża (fot. Marcin Marzec)
B.K.Teamki w Porcie Łomża (fot. Marcin Marzec)
Marcin Marzec, Kazimierz Grajko, Justyna Plona i Sławomir Grygo, zastępca dyrektora MOSIR Łomża (fot. Kamil Walczyk)
Marcin Marzec, Kazimierz Grajko, Justyna Plona i Sławomir Grygo, zastępca dyrektora MOSIR Łomża (fot. Kamil Walczyk)
B.K.Teamki w Porcie Łomża (fot. Marcin Marzec)
B.K.Teamki w Porcie Łomża (fot. Marcin Marzec)

Pogoda jak marzenie, wolna sobota i Międzynarodowy Dzień Dziecka zbiegły się w czasie, z czego skorzystali najmłodsi oraz – jak mawiała Hanka Bielicka (1915 – 2006) – ci „wcześniej urodzeni”. Z okazji święta dzieci na ulicach w zdumienie wprawiał czerwony londyński piętrus z 1959 roku.  

Żelki zjedzone i Scooby dostrzeżony w Galerii Veneda
Mateusz Sulewski (lat 11) wraca z Venedy z dużym naręczem baloników wszelkich kształtów i kolorów w towarzystwie Patryka Alińskiego (lat 10), kolegi ze Szkoły Podstawowej nr 9 i z podwórka. - Jak weszliśmy od strony stacji paliw, to było już tylu ludzi, że nie wiedzieliśmy, w którą pójść stronę – opowiada Mateusz. - Zdecydowałem, że w prawo, a Patryk zauważył takie kręcące się koło z obrazkami, przy którym można było wygrać żelki, popcorn i cukierki. Losowałem pierwszy, licząc jak Patryk na popcorn, a trafiły się nam żelki. Co z nimi? Już zjedzone.
Chłopcom spodobała się katarynka: podobna do pudła z korbą, którą się kręci, dzięki czemu grała muzyka za sprawą kataryniarza. - Ale nasz Patryk wolał patrzeć na dużą, niebiesko-żółtą papugę z wielkim ogonem! – uśmiecha się do swego kolegi zadowolony z nieoczekiwanego żartu Mateusz.
Ola Milewska (lat 7) przyszła z tatą Krzysztofem Milewskim, żeby zobaczyć Scooby'ego. - To taki zabawny pies w łaty z programu telewizyjnego dla dzieci – wyjaśnia rezolutnie dziewczynka, która chodzi do przedszkola Mały Artysta w Łomży. - Ooo! Tato, chodźmy, Scooby już tam jest!
Kilkuletni Szymon bierze udział w konkursie na scenie Venedy ze sporo starszymi dziećmi: Izą, Antkiem i Mateuszem. - Szymon to prawdziwe zwierzę sceniczne – ocenia Michał Pustuła (lat 29), sympatyczny konferansjer z Kielc. - Pierwszy raz prowadzę imprezę w Łomży, rewelacyjne macie dzieciaki. Śmiałe i rozgarnięte, żywo i roztropnie reagują w każdej, nawet nieoczekiwanej sytuacji.
A trzeba było popisać się przed dziecięcą, młodzieżową i dorosłą publicznością fachową wiedzą sensu stricto na temat postaci i treści z bajek, m.in., o Kubusiu Puchatku i smerfach. Kiedy dzieci zdobywały cenne nagrody, pomiędzy nimi chodzili fantazyjnie ubrani i umalowani szczudlarze i klowni. Można było podać rękę człowiekowi o czterech metrach wzrostu, gdy samemu ma się metr.
Andrzej Bokuniewicz (lat 46) przyszedł na otwarcie nowego sklepu, skusiła go loteria: chciał zrobić niespodziankę ukochanej Kasi. - Hostess oferował „starszym dzieciom” kupony, które brały udział w losowaniu bonów o wartości 50 i 100 złotych. Niestety, mój „szczęśliwy” kupon numer 4455 nie otworzył sejfu. Jednak, na szczęście, zachowałem się bohatersko i nie rozpłakałem się jak dziecko. 

Druga łomżyńska parafiada dla dzieci w „Ekonomiku”
- Jestem w Łomży pod wrażeniem, że przyjechało tyle dzieciaków i nauczycieli, którzy zazwyczaj niechętnie poświęcają wolny weekend – mówi ojciec Tomasz Olczak, od kwietnia nowy prezes Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza. - Jest fajny klimat i zdrowa rywalizacja.  
- W naszych zawodach sportowych w dziesięciu dyscyplinach uczestniczy około dwustu dziewcząt i chłopców, a drugie tyle przygotowało prace na konkurs plastyczny – informuje ks. Adam Izbicki, organizator II Parafiady Diecezji Łomżyńskiej, w której wystartowały drużyny 15 szkół i parafii. - Opieramy się na starogreckiej triadzie: świątynia, teatr, stadion. W Parafiadzie uczestniczą dzieci, młodzież i seniorzy z prezentacjami dobranymi do wieku. Między innymi, przygotowują spektakle z kręgu małych form teatralnych, dotyczące walki z narkomanią i z problemem alkoholowym.
W Polsce organizowane są 23 parafiady regionalne, które koordynuje Natalia Mrozowska (lat 32). - Jestem pozytywnie zaskoczona entuzjazmem dzieciaków – ocenia koordynatorka. - Trzeba również docenić starania nauczycieli i katechetów, którzy dobrze spędzają wolny czas z wychowankami.
Ada Jermacz (lat 17) wybrała się na parafiadę z siostrą Klaudią (lat 14) i kolegą z III LO Piotrem Pawłowskim, żeby dopingować w meczach tenisa stołowego najmłodszą siostrę Dominikę (lat 12). Cała trójka jest w dobrym humorze, ponieważ Dominika świetnie radziła sobie przy stole do pingla.

Grupa Ratownicza Nadzieja i CTGroup w Porcie Łomża
Kiedy Kazimierz Grajko (lat 29) z siostrą Justyną Plona wygrali już turniej w piłkarzyki, bulwar zamienił się w scenę tańca nowoczesnego, na której wystąpili wychowankowie Marka Kisiela ze Studia Tańca B.K. Step: B.K.Teamki ze szkół podstawowych i gimnazjalistki z Solidarity Squad. Od hiphopujących tancerek i tancerzy o wiele więcej braw i wyrazów podziwu zebrała CTGroup w stylu breakdance, która wystąpiła w składzie: Anna Sobocińska (lat 19), Maciej Brzostowski (19), Adrian Lipiński (18),. Krzysztof Palczewski (18), Kacper Zientalski (17) i Sebastian Szabłowski (16). Zapierające dech w piersiach solowe popisy roztańczonego stawania na głowie, skakania na rękach i zaplatania nóg wokół ciała zasługują na uznanie dla talentów i pracowitości młodzieży.
Adrian Lipiński, oderwawszy się od rozmyślań nad swoją najnowszą rzeźbą, stał się niby omdlałym bohaterem akcji ratowniczej, jaką błyskawicznie przeprowadziła dzielna czwórka ratowników z GR Nadzieja. Rzeźbiarz i tancerz w kilka minut został przebadany i unieruchomiony na noszach, aby pokazać, jak działają ratownicy i jak wygląda w środku ambulans ze specjalistycznym sprzętem.
- Po długiej majówce i oficjalnym otwarciu Portu Łomża 18. maja to trzecia impreza na bulwarze – mówi Marcin Marzec (lat 32), menedżer sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łomży. - Myślę, że trzy godziny spędzone nad Narwią na świeżym powietrzu wyjdą wszystkim na zdrowie.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę