Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Przyjechał do Łomży i dostał mandatów na 13 tysięcy 700 złotych

Główne zdjęcie
Most w ciągu DK 61

Przejazd przez Łomżę ten kierowca długo popamięta. Jadąc ciężarówką z ładunkiem drewna z Estonii do Niemiec krajową „61” kierowca przejechał też przez most na Narwi pomiędzy Piątnicą a Łomżą. Kilkaset metrów dalej został zatrzymany przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jak się okazało wjazd za dużą ciężarówką na most, na którym obowiązuje ograniczenia do 30 ton masy rzeczywistej, to najmniejsze z ujawnionych przewinień. W sumie został ukarany mandatami na łączną kwotę 13700zł.

Ciężarówkę  należącą do przewoźnika łotewskiego do rutynowej kontroli zatrzymano w środę. Jak podaje Podlaski Inspektorat Transportu Drogowego w Białymstoku  w trakcie kontroli stwierdzono przede wszystkim bardzo rażące naruszenia czasu pracy kierowcy. To m.in. siedmiokrotne przekroczenie maksymalnego dziennego okresu prowadzenia pojazdu w tym  także o 10 godzin i 44 minuty, dziewięciokrotne przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy – nawet 4 godziny i 19 minut, dziewięciokrotne skrócenie dziennego czasu odpoczynku, trzykrotne skrócenie tygodniowego czasu odpoczynku i przekroczenie całkowitego czasu prowadzenia pojazdu w ciągu dwóch kolejnych tygodni o 13 godzin i 47 minut. 
W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wobec przedsiębiorcy, właściciela samochodu, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w trakcie którego może na niego zostać nałożona kara do 10 tys. zł, a kierowca ciężarówki od razu został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 13700zł. Poza tym nakazano mu także natychmiastowe odebranie prawidłowego odpoczynku tygodniowego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę