środa, 13 listopada 2019 napisz DONOS@

Pomoc po burzy

Nawałnica, która w poniedziałek późnym popołudniem przeszła nad regionem trwała kilka minut, ale spowodowała  znaczne straty. Największe są we wsi Bruszewo w gminie Sokoły. Nawałnica pozrywała dachy domów, uszkodziła budynki gospodarcze. Straty odnotowano w sumie w 18 gospodarstwach. Dziś pierwsi mieszkańcy mają otrzymać zasiłki klęskowe od wojewody.

fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok

Wieś Bruszewo oddolna jest o 4 km od miejscowości Sokoły w powiecie wysokomazowieckim. Poniedziałka nawałnica uszkodziła w niej 7 budynków mieszkalnych oraz 20 budynków gospodarczych -11 stodół, 6 - obór, 2 - garaże, 1 - wiata-szopa na drewno, oraz powaliła  około dwóch hektarów lasu.
Wczoraj po popołudniu do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął z gminy wniosek o pomoc finansową dla czterech poszkodowanych rodzin, w sumie na kwotę 19 tys. zł. Chodzi o zasiłki dla trzech rodzin po 6 tys. zł i dla jeden w wysokości tysiąca złotych. Pieniądze do poszkodowanych mają trafić błyskawicznie. Jak przekazuje Joanna Gaweł  rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego wojewoda bardzo dba o to i wymaga, by w takich sytuacjach pomoc docierała do gmin i mieszkańców w ciągu 24 godzin.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę