Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Pomoc po burzy

Główne zdjęcie
fot. PUW Białystok

Nawałnica, która w poniedziałek późnym popołudniem przeszła nad regionem trwała kilka minut, ale spowodowała  znaczne straty. Największe są we wsi Bruszewo w gminie Sokoły. Nawałnica pozrywała dachy domów, uszkodziła budynki gospodarcze. Straty odnotowano w sumie w 18 gospodarstwach. Dziś pierwsi mieszkańcy mają otrzymać zasiłki klęskowe od wojewody.

fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok
fot. PUW Białystok

Wieś Bruszewo oddolna jest o 4 km od miejscowości Sokoły w powiecie wysokomazowieckim. Poniedziałka nawałnica uszkodziła w niej 7 budynków mieszkalnych oraz 20 budynków gospodarczych -11 stodół, 6 - obór, 2 - garaże, 1 - wiata-szopa na drewno, oraz powaliła  około dwóch hektarów lasu.
Wczoraj po popołudniu do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął z gminy wniosek o pomoc finansową dla czterech poszkodowanych rodzin, w sumie na kwotę 19 tys. zł. Chodzi o zasiłki dla trzech rodzin po 6 tys. zł i dla jeden w wysokości tysiąca złotych. Pieniądze do poszkodowanych mają trafić błyskawicznie. Jak przekazuje Joanna Gaweł  rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego wojewoda bardzo dba o to i wymaga, by w takich sytuacjach pomoc docierała do gmin i mieszkańców w ciągu 24 godzin.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę