Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Zapowiada się gorąca sesja

Obligacje, Park Przemysłowy, nagroda dla prezydenta i MPEC - to tylko kilka z kilkudziesięciu punktów nad którymi mają debatować dziś radni Łomży. Najważniejszym punktem programu wydaje się być ten dotyczący zgody radnych na emisję miejskich obligacji na kwotę ponad 46 mln zł. Prezydent zabiega o tę zgodę już od połowy kwietnia, ale dopiero dziś formalnie punkt ma stanąć na sesji, bo przed miesiącem w ostatniej chwili prezydent najwyraźniej obawiając się porażki wycofał wniosek.

Tym razem radnych do obligacji prezydent chce przekonać przy pomocy „Studium Porównawczego Kredytu i Obligacji dla miasta Łomża” przygotowanego przez warszawska firmę Dragon Partners. Jej prezes miał przekonywać radnych przed tygodniem, ale na spotkanie przyszło zaledwie pięcioro radnych. Prawdopodobnie dziś on pojawi się na sesji. 

Park Przemysłowy powraca
Radni dziś mają ponownie zając się kwestią dokapitalizowania Parku Przemysłowego Łomża. Przed miesiącem uchwała przeszła jednym głosem (11 za, 10 przeciw i 2 wstrzymujących się), a dziś wraca za sprawą radnego Macieja Głaza, który zarzuca wiceprezydentowi Beniaminowi Doboszowi, że przed podjęciem tej uchwały wprowadził radnych w błąd. Głaz złożył wówczas wniosek aby zrezygnować z budowy nowego obiektu i w zamian z tych pieniędzy przeprowadzić adaptację budynku Hali Targowej na Starym Rynku na potrzeby spółki PPL.  Zastępca prezydenta miasta Beniamin Dobosz mówił radnym wówczas, że wniosek ten jest bezzasadny ponieważ w Działaniu 1.1. RPOWP z którego miano korzystać, wykluczona jest adaptacja lub remonty budynków, można jedynie budować nowe obiekty. I jak twierdzi Maciej Głaz, wiceprezydent wprowadził wówczas radnych RM w błąd, co mogło skutkować poważnym i istotnym wypaczeniem wyników późniejszego głosowania nad jego wnioskiem, a następnie nad projektem całej uchwały.

Prezydent dostanie wysoką nagrodę
Radni dziś formalnie mają także zdecydować o przyznaniu prezydentowi Mieczysławowi Czerniawskiemu wysokiej nagrody. Związana jest ona z... pracą prezydenta, a dokładniej rzecz ujmując z okresem pracy. Czerniawski, który w tym roku skończy 65 lat, niedawno świętował 40-lecie pracy. A w takim wypadku należy się nagroda jubileuszowa – 300% miesięcznej pensji.

MPEC, wymiana, śmieci...
Wśród pozostałych punktów programu jest też analiza funkcjonowania miejskiej spółki ciepłowniczej MPEC, jest wymian działek na stacji paliw przy Piłsudskiego, oraz m.in. kolejne poprawki do przyjmowanych wcześniej uchwał śmieciowy.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę