Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Sikorskiego na wybory

Prawdopodobnie jeszcze tuż przed wakacjami drogowcy ponownie pojawią się na ulicy Sikorskiego. Pod koniec czerwca powinien rozpocząć się remont odcinak od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. W ratuszu otwarto koperty z ofertami firm rywalizujących o miejskie zlecenie. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza jest ich pięć. Najniższa opiewa na kwotę około 6,6 mln zł, najwyższa zaś na prawie 8 mln zł. Tymczasem urzędnicy ogłosili właśnie przetarg na wykonawcę Sikorskiego na odcinku od Ronda Lutosławskiego do Mostu Hubala. Planuje się, że tu prace powinny zacząć się pod koniec lipca. Oba odcinku Sikorskiego mają być ukończone w październiku 2014 roku, czyli tuż przed wyborami.

Przebudowa ulicy Sikorskiego na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Nowogrodzkiej obejmuje przebudowę całej dwujezdniowej drogi na długości niespełna kilometra wraz z całą inftastrukturą techniczną i przebudową pięciu skrzyżowań ul. Sikorskiego z ulicami: Nowogrodzką, Leśną, Przyjaźni, Strażacką i Szeroką oraz budowę sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z Państwowej Straży Pożarnej. 
Na odcinku od ZUS do mostu Hubala na Narwi (1,3 km) ulica Sikorskiego ma być tak jak dziś jednojezdniowa. W ramach jej modernizacji powstanie nowa konstrukcja jezdni, wszelakie instalacje podziemne oraz zostanie przebudowanych osiem skrzyżowań z ulicami: Zdrojowa, Rybaki, Senatorska, Dworna, Marynarska, Kierzkowa, Górna i Wąska. Przy obu odcinkach wyremontowanej ulicy ma powstać ścieżka rowerowa. Zgodnie z ogłoszeniem rozpoczęcie prac planowane jest na 21 lipca, a zakończenie całej inwestycji na 30 października 2014 roku. 

Modernizacja obu odcinków Sikorskiego jest częścią unijnego projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży - II etap”. Projekt obejmuje również trwającą modernizację Szosy do Mężenina.

Po wyremontowaniu tych fragmentów ulicy Sikorskiego „dziurawe” pozostaną jedynie odcinek od Wojska Polskiego do Alei Legionów oraz od Legionów do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. W tej części ulica Sikorskiego jest fragmentem drogi krajowej nr 63, a z środków RPOWP 2007-2013 drogi krajowe remontowane być nie mogą.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę