Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Śmieciowych deklaracji za mało...

Zaledwie około 2500 deklaracji śmieciowych wpłynęło dotychczas do łomżyńskiego ratusza. Urząd szacuje, że powinno ich być około 4 tysięcy, a można je składać jeszcze tylko do końca tygodnia. - Jeżeli dla danej nieruchomości nie wpłynie deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, Miasto Łomża wszczynało będzie postępowanie i w drodze decyzji ustali wymiar opłaty – podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży dodając, że urząd będzie naliczał jak za śmieci niesegregowane czyli drożej.

Deklaracje o wysokości tzw. „podatku śmieciowego” jaki trzeba będzie płacić już od 1 lipca ratusz zbiera od 7 maja. Sprowadza się onado samodzielnego określenia wysokości należnego podatku. Zgodnie z decyzją radnych miasta w Łomży podatek śmieciowy płacony ma być od gospodarstwa, przy czy są różne stawki w zależności od tego czy gospodarstwo jest w bloku czy w domku jednorodzinnym oraz w zależności czy zamierzamy śmieci segregować  czy też nie.
Domy jednorodzinne: odpady niesegregowane - 35 zł/mies., segregowane -  26 zł/mies.  
Mieszkania w blokach: odpady niesegregowane -  20 zł/mies., segregowane -  15 zł/mies.

Na dodatkowe bonusy mogą liczyć osoby mieszkające samotne, ale pod warunkiem segregowania odpadów:  domy jednorodzinne - 16 zł/mies., mieszkania w blokach - 9 zł/mies.
I właśnie w deklaracji właściciel nieruchomości muszą sami określić w której grupie się znajdują, czy będą segregować śmieci i wyliczyć sobie stawkę podatku. 
- Do piątku do UM wpłynęło 2170 deklaracji, a w poniedziałek kolejnych 360 – podaje Anna Sobocińska. 

Deklaracje śmieciowe można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Łomży – Stary Rynek 14, (punkt obsługi klienta), w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży przy ul. Akademickiej 22, oraz pobrać z internetu (patrz załącznik poniżej).

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę