Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przeszli przez Łomżę z transparentami „Moja Mama ogląda TV Trwam”

Ponad tysiąc osób przeszło w niedzielne przedpołudnie ulicami Łomży w marszu poparcia dla Telewizji Trwam. Marsz był biało-czerwony nie tylko od niesionych przez uczestników polskich flag, ale także transparentów, które były w barwach narodowych. Na czele demonstracji działacze polityczni m.in. posłowie Lech Kołakowski i Jarosław Zieliński z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Jacek Bogucki z Solidarnej Polski nieśli duży transparent z napisem „wolne media w wolnym kraju”. - Pokojowo walczymy o miejsce na multipleksie cyfrowym – napisał założyciel telewizji o. Tadeusz Rydzyk w liście do uczestników łomżyńskiego marszu odczytanym przez Stanisława Łapińskiego. Rydzyk napisał, że przez polskie miasta przeszło już ponad 160 takich marszów, oraz zachęcając do dalszej walki o TV Trwam podkreślał, że „jeśli nie dostaniemy miejsca na multipleksie właściwie będziemy musieli zwijać telewizję”.

Marsz w obronie wolnych mediów i poparcia Telewizji Trwam rozpoczął się Mszą św. w kościele Bożego Ciała w Łomży, po czym około tysiąca osób z flagami i transparentami przeszło przed ołtarz papieski przy kościele Miłosierdzia Bożego. W marszu szli nie tylko mieszkańcy Łomży, ale także byli tu m.in. przedstawiciele z Przytuł, Wizny, a nawet Białegostoku i Ostrowi Mazowieckiej. Poza setkami biało-czerwonych flag uczestnicy nieśli dziesiątki transparentów z napisami „Nie oddamy wam TV Trwam”, „WyTRWAMy i wygramy”, oraz nawiązujących do przypadającego w niedzielę Dnia Matki „Moja Mama ogląda TV Trwam”. Przez całą kilkukilometrową drogę demonstranci śpiewali pieśni religijne i modlili się, a zarówno przy „starcie” jak i na „mecie” przygrywała „Kapela znad Baryczy”.
Demonstrantów przy ołtarzu papieskim powitał ks. prałat Jerzy Abramowicz, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego. Wspominał obecnego w tym miejscu błogosławionego Jana Pawła II i mówił, że On „przypomniał nam tu prawa dekalogu”.
- Tam gdzie narusza się prawo, niszczy się życie. Chcemy budować ład społeczny na prawie bożym, bo jest to prawo miłości – mówił ks. Abramowicz.   

Następnie organizator marszu Stanisław Łapiński, z łomżyńskiego Biura Radia Maryja, odczytał list od o. Tadeusza Rydzyka, który wskazywał, że nieprzyznanie miejsca dla TV Trwam na multipleksie jest nie tylko „rugowaniem tego co katolickie i Polskie”, ale jest także działaniem antydemokratycznym. Napisał, że organizowane w całej Polsce marsze poparcia to „budzenie nieobudzonych”, bo oni także poniosą konsekwencje ograniczania wolności z którą mamy do czynienia teraz w kraju. 
Także występujący publicznie posłowie podkreślali, że poczynania rządzących w stosunku do mediów stworzonych przez o. Rydzyka są ograniczaniem wolności słowa.
- Jesteśmy tutaj, bo w ostatnim czasie w Polsce dzieje się źle. Jesteśmy tu, bo temu złu chcemy się przeciwstawić – mówił poseł Jarosław Zieliński z PiS, argumentując, że dziś w kraju rządzi mniejszość liberalno-lewacka, ale jak mówił to się zmieni. - „To my będziemy rządzić w naszym katolickim domu”.
Poseł Jacek Bogucki podkreślał zaś, że walka o TV Trwam, to nie tylko walka o miejsce dla tej telewizji na multipleksie, ale to jest też „walka o Polskę”.
Natomiast poseł Lech Kołakowski domagając się miejsca dla TV Trwam na multipleksie cyfrowym „żądał uszanowania głosu milionów Polaków”, mówił, że to także „poszanowanie wolności słowa” i „prawa widzów do wyboru” tego co chcą oglądać w telewizji.

Wszyscy posłowie podpisali się też, podobnie jak znaczna część uczestniczących w marszu, pod odczytanym przez Stanisława Łapińskiego listem naukowców skierowanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w obronie TV Trwam.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę