Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Diagności łapówkarze?

Policja zatrzymała dwóch diagnostów, którym zarzuca się potwierdzanie przeprowadzenia badania stanu technicznego pojazdów w zamian za łapówki. Zarówno 53-latek jak i 54-latek pracowali jako diagności w jednej ze stacji  kontroli pojazdów w powiecie kolneńskim. - Mężczyźni brali pieniądze za badania, potwierdzali ich przeprowadzenie, podczas gdy tak naprawdę nie były przeprowadzane żadne badania – podaje oficer prasowy policji w Kolnie.

Obu mężczyzn zatrzymano we wtorek. Akcję prowadzili policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolnie  oraz Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. 
- Na podstawie policyjnych działań operacyjnych i w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy mężczyznom postawiono kilkanaście zarzutów, dotyczących potwierdzania nieprawdy w dokumentacji przeprowadzenia badania stanu technicznego w elektronicznym rejestrze badań technicznych oraz w dowodach rejestracyjnych pojazdów – podaje policja. 
Dzisiaj 53 i 54-latek usłyszeli zarzuty urzędowego poświadczenia nieprawdy oraz przyjęcia korzyści majątkowej. Obaj nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Wobec diagnostów prokurator jako środki zapobiegawcze zastosował poręczenie majątkowe oraz zakazu opuszczania kraju.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę